آرایشی - بهداشتی

آموزش آرایش چشم عربی برای چشم های ریز و درشت!

آرایش چشم عربی یکی از مهم ترین و زیباترین قسمت های مهم آرایش صورت به حساب می آید. در این سبک آرایشی، چشم ها بسیار دلفریب و زیبا می شوند. معمولا برای جلوه دادن به چشم ها لازم است تا خط چشم هایی بلند و پهن با رنگ مشکی و غلیظ بکشید، زیرا آرایش چشم مشکی و تیره از ویژگی های مهم و بارز آرایش چشم خلیجی یا همان عربی به حساب می آید. آرایش چشم عربی انواع مختلفی دارد و افراد با توجه به فرم چشم ها و رنگ آن می توانند مدل آرایش چشم خود را انتخاب نمایید. در ادامه مطلب به بررسی آموزش آرایش چشم عربی برای چشم های ریز و درشت در این مقاله می پردازیم.


فهرست مطالب


خط چشم عربی شیک چیست؟

آرایش چشم عربی یک نوع آرایش چشم است که اصلی‌ترین ویژگی آن افزایش اندازه چشم و ایجاد یک نگاه جذاب و عمیق می‌باشد. این نوع آرایش چشم به ویژه در جشن‌ها و مراسمات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و اغلب توسط خانم‌ها انجام می‌شود. در زیر نحوه انجام آرایش چشم عربی را مرحله به مرحله شرح می‌دهیم:

تهیه ابزار و مواد: کرم پایه آرایش چشم یا پرایمر چشم سایه چشم در رنگ‌های مورد علاقه مداد چشم یا خط چشم مشکی ریمل مژگانه‌های مصنوعی (اختیاری) ابزارهای آرایش مانند برس‌ها و اسفنج

استفاده از پایه:

قبل از هر چیز، پایه چشم را روی پلکانه‌ها بگذارید. این کار به ثابت ماندن مواد آرایشی و طولانی‌تر کردن ماندگاری آرایش کمک می‌کند.

ایجاد پایه رنگی:

از یک سایه چشم در رنگ مایل به پوستتان به عنوان پایه استفاده کنید و آن را بر روی پلکانه‌ها و پلکانه‌بالایی بمالید. این پایه رنگی به آرایش چشم عمق و زیبایی اضافه می‌کند.

ایجاد سایه‌های عربی:

از یک سایه چشم تیره‌تر در رنگ مد نظر برای طراحی چشم عربی استفاده کنید. با استفاده از برس سایه چشم، رنگ تیره را از داخل خط چشم به سمت بالا تا انتهای پلکانه بکشید. به این شکل، خط چشم شما عریض‌تر و عمیق‌تر به نظر می‌رسد. سپس با یک برس دیگر یا انگشتان خود، رنگ سایه چشم را به نرمی پخش کنید تا انتهای خط چشم تاریک‌تر باشد و به تدریج به رنگ پوست پلکانه‌ها برسد.

ایجاد خط چشم:

با استفاده از مداد چشم یا خط چشم مشکی، یک خط نسبتاً ضخیم بر روی خط چشم بکشید. می‌توانید این خط را از نیمی از خط چشم آغاز کنید و تا انتهای چشم کشیده یا از گوشه داخلی چشم شروع کرده و به سمت خارج بکشید. این خط چشم باید بر خط چشم تیره‌تری کشیده شود.

ریمل و مژگانه‌های مصنوعی:

مژگانه‌های مصنوعی را اگر می‌خواهید استفاده کنید، ابتدا بچسبانید و سپس ریمل را به مژگانه‌های طبیعی و مصنوعی اعمال کنید. این کار به ترتیب اندازه و طول مژگانه‌های شما اضافه می‌کند. درباره عسل عناب و خواص آن بیشتر بدانید

پاک کردن اشتباهات:

اگر هر خطا یا اشتباهی در آرایش چشم داشته باشید، از اصلاح‌کننده‌های آرایشی یا پنبه آغشته با مایع آرایش پاک کنید.

آرایش چشم عربی را با ایجاد یک رنگ سایه چشم مشدد در رنگ سفید یا رنگ‌های روشنتر به داخل چشمهای داخلی (اگر می‌خواهید نگاهتان بزرگ‌تر به نظر بیاید) یا با اضافه کردن هایلایتر در نقاط علوی پلکانه‌ها به پایان برسانید.

خط چشم خلیجی و آرایش چشم عربی برای چه افرادی مناسب است؟

آرایش چشم ها به سبک خلیجی بیش تر مناسب افرادی است که چشم های بزرگ و درشتی دارند یا پشت پلک های این افراد فضای بیشتری برای مانور دادن داشته باشد، اما اگر چشم های ریزی دارید و می خواهید که از میکاپ چشم عربی برای زیباتر شدن چشم های خود استفاده کنید، راه حل خوبی برای شما وجود دارد.

  باورهای غلط در مورد کرم‌های ضد آفتاب

کافی است تا یک لنز چشمی با رنگ روشن در چشم خود استفاده کنید. با این روش چشم های شما درشت تر به نظر می رسند و می توان بر روی آن ها این سبک آرایش عربی را پیاده کرد.

آموزش خط چشم عربی شیک

اگر دوست دارید خودتان در منزل به راحتی این آرایش خاص را انجام دهید، کافی است تا مراحل آموزش میکاپ را مرحله به مرحله و با دقت بخوانید.

از کانسیلر استفاده کنید

اول به کمک کانسیلر هرگونه جای جوش، لک و زخم ها را بپوشانید تا نتیجه آرایشتان بدون نقص و یک دست به نظر برسد. در نظر داشته باشید که حتما قسمت های تیره زیر چشم را کانسیلر بزنید.

پرایمر بزنید

به کمک پرایمر می توانید ماندگاری نهایی آرایشتان را افزایش دهید. به کمک پرایمر، پلکتان برای این مدل آرایش چشم، بسیار صاف و بدون نقص است.

انتخاب سایه چشم عربی

رنگ سایه پایه را به صورت دنباله دار روی پلک بالایی خود بکشید و سپس آن را روی پلک به خوبی پخش نمایید.

استفاده از سایه چشم تیره

در این مرحله می بایست، رنگ تیره تر را روی رنگ قبلی بزنید و به صورت دنباله دار بکشید. اما توجه داشته باشید که رنگ سایه باید از رنگ قبلی کمی پایین تر زده شود و کل ناحیه قبلی را نپوشاند. در صورت علاقه می توانید این مرحله را دوباره تکرار نمایید تا به میزان رنگ و غلظت مناسب دست پیدا کنید.

چشم ها را درشت تر کنید

برای درشت کردن چشم ها، به پشت پلک خود سایه نقره ای یا طلایی بزنید. این رنگ سایه را زیر استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم بزنید تا چشم هایتان درشت تر شود و طبیعی تر به نظر برسد.

مهم ترین مرحله این سبک از آرایش، کشیدن خط چشم تمیز و مرتب است. با کشیدن یک خط چشم کشیده و بلند به صورت شکل بادامی، به خوبی می توانید چشمان خود را جذاب و خیره کننده کنید. این خط چشم را با رنگ تیره ای که مرحله قبل به چشمانتان کشیده اید، محو کنید تا طبیعی تر به نظر برسد.

ریمل بزنید

مژه ها نقش بسیار مهمی در آرایش چشم ها دارند. در مرحله آخر لازم است تا برای زیبایی و جلوه بیشتر در آرایش چشم ها از ریمل استفاده کنید. همچنین می توانید از مژه مصنوعی برای جذابیت بیشتر چشم هایتان استفاده کنید.

مدل ارایش عربی شیک

درباره آرایش چشم خلیجی و عربی

در این سبک از آرایش تاکید اصلی بر روی چشم ها و ابروها است. همچنین برای کشیدن خط چشم پهن و کشیده، مژه های مشکی و حالت دار و همچنین استفاده از چند رنگ سایه هماهنگ وسواس و ظرافت خاصی وجود دارد. در نگاه اول آرایش خلیجی کاری دشوار به نظر می آید، زیرا کشیدن خط چشم، ترکیب رنگ سایه ها و استفاده از آنها در پشت چشم و قرینه کردن آرایش چشم ها نیازمند دقت و ظرافتی خاص است که خانم های عرب و بسیاری از میکاپ آرتیست ها آن را با تبحر بسیاری انجام می دهند.

ابزارهای آرایشی مورد نیاز

همانطور که می دانید خانم های عرب چشمانی درشت و مشکی دارند و به همین دلیل این سبک از آرایش جذابیت چشم های آنها را دو چندان می سازد. در ادامه قصد داریم تا به لوازم آرایشی مورد نیاز برای دستیابی به یک آرایش خلیجی بی عیب و نقص و حرفه ای بپردازیم.

 • از آنجایی که در آرایش خلیجی چشم ها در کانون توجه قرار دارند، از سایه هایی که بیشتر رنگ مشکی، دودی یا اسموکی، سبز و قهوه ای و حالت براق دارند به صورت چند لایه استفاده می شود. برای این منظور از سایه مورد نظر سه رنگ روشن در قسمت گوشه چشم به سمت بیرون، تم متوسط روی پلک و رنگی تیره در قسمت انتهایی پلک کشیده می شود. بنابراین برای این آرایش پالت سایه چند رنگ نسبت به سایه های تکی موجود در بازار گزینه مناسب تری است. لازم به ذکر است که در این سبک، خط چشم یکی از ارکان اصلی به شمار می آید.
 • خط چشم ها به صورت پهن کشیده می شوند و بیشتر تلاش می گردد تا چشم ها کشیده و گربه ای به نظر بیایند. برای این منظور به افراد مبتدی استفاده از خط چشم های نمدی و ماژیکی و به افراد حرفه ای استفاده از خط چشم های مویی توصیه می شود.
 • مداد چشم مشکی نیز یکی از گزینه های مهم در این سبک آرایش محسوب می شود که این مدادها در رنگ های مختلفی طراحی شده اند. اگر دقت کرده باشید حتما متوجه شده اید که در آرایش های خلیجی داخل چشم به وسیله سرمه سیاه می شود، اما از آنجایی که سرمه در دسترس همگان نیست به جای آن می توان از مداد چشم ضدآب استفاده نمود.
 • استفاده از ریمل و فرمژه نباید فراموش شود. همچنین استفاده از ریمل های کاملا مشکی ( اینتنس) و حجم دهنده به عنوان یکی از بایدهای این نوع میکاپ به حساب می آید.
 • برای نزدیک تر شدن به این سبک آرایشی همچنین می توانید از مژه های مصنوعی بهره ببرید که حالتی زیبا و متمایز به چشم های شما می دهند.
 • در آرایش خلیجی پس از چشم ها، آرایش ابرو و فرم دادن به آنها بسیار مهم است. برای طراحی، پهن و پر کردن ابروها استفاده از مداد ابرو و سایه ابرو امری ضروری است.
 • در کنار آرایش چشم و ابروها آرایش صورت بسیار مهم است. استفاده از پرایمر و یا پایه آرایش که به دوام و ماندگاری میکاپ کمک کند و در عین حال عیوب و نواقص صورت پوست صورت را نیز بپوشاند و سطح پوست را برای استفاده از کرم پودر آماده نماید، امری ضروری است.
 • کرم پودری که معمولا برای این سبک میکاپ استفاده می شود، کرم پودری با کاور بالاست که لکه ها و نواقص صورت را بپوشاند، ماندگاری و دوام بالایی داشته باشد و نتیجه ای مخملی از خود بر جای گذارد.
 • استفاده از تکنیک هایلایت و کانتورینگ در این مرحله نقش مهمی در زیبایی هرچه بیشتر این سبک از میکاپ ایفا می کند. برجسته سازی گونه ها، زاویه سازی صورت و برطرف نمودن عیوب صورت کمک شایانی به بی نقص بودن این میکاپ می کند.
 • با وجود این، نقش فیکساتورها که به صورت اسپری فیکس و یا پودر فیکس در بازار موجود هستند را نباید در تثبیت و ماندگاری میکاپ نادیده گرفت.
 • از آنجایی که میکاپ خلیجی نوعی بزرگ نمایی چشمان را در ذات خود دارد، بنابراین انتخاب رژگونه ای با رنگ ملایم و متناسب با رنگ پوست می تواند تا حدودی از اغراق این سبک از میکاپ بکاهد. برای این منظور رنگ های نارنجی کم رنگ و صورتی ملایم گزینه های ایده آلی هستند.
 • رنگ رژلب در آرایش خلیجی در ابتدا همانند آرایش چشم کاملا پررنگ بود و ویژگی اصلی آن، رنگ مات و مخملی رژلب بود. همچنین رنگ زرشکی و قرمز تیره در این سبک از میکاپ جایگاه ویژه ای داشت اما با گذشت زمان این میکاپ ظاهری ملایم تر به خود گرفت ولی همچنان تمرکز اصلی بر روی چشم ها بود. استفاده از رژلب های مایع کم رنگ (گلاس های براق)، رنگ صورتی کم رنگ، نارنجی کم رنگ و رژلب های استیکی ماتی که تم رنگی ملایمی دارند بسیار مورد توجه قرار گرفت. نمونه این میکاپ خلیجی با تمرکز بر روی چشم، میکاپ ملایم صورت و استفاده از رژلب های کم رنگ براق را می توان روی صورت خواننده های عرب دید که زیبایی خیره کننده ای به چهره ی آن ها بخشیده است و طرفداران بسیاری دارد.
  ماسک صورت مخصوص شب برای داشتن پوستی رویایی

باید و نبایدهای آرایش چشم خلیجی و عربی

همان طور که می دانید آرایش خلیجی در مناسبت های روزانه جایگاهی ندارد، اما در مناسبت های خاص و میهمانی ها و مراسم عروسی می تواند چهره شما را متفاوت سازد. آرایش خلیجی نیازمند تبحر و مهارت بسیاری است که در صورت رعایت نکات ریز و درشت آن می توانید از چهره ای تصنعی به دور باشید و به نتیجه دلخواه و مطلوب خود برسید. نکته قابل توجه در این سبک از میکاپ این است که باید آرایش خود را بر اساس اندازه چشم هایتان انتخاب کنید. این بدین معناست که به درشتی و ریزی چشم ها و یا افتادگی پلک ها توجه کنید.

با این حال بسیار مهم است که بدانید اگر چشم های ریز و پلک های افتاده ای دارید آرایش خلیجی با سایه های براق و اسموکی و دارای چندین طیف رنگی برای شما گزینه مناسبی نیست زیرا این آرایش پلک های شما را افتاده تر نشان می دهد و ریز بودن چشم های شما را نمایان می سازد. در مقابل اگر دارای چشمان درشتی هستید استفاده از رنگ های مشکی، تیره و ریمل های مشکی (اینتس) زیبایی خیره کننده ای به چشمان شما می بخشد.

اگرچه در آرایش خلیجی تاکید اصلی بر روی چشم هاست اما از آرایش لب ها نیز نباید غافل شد. برای جذابیت لب ها می توانید ترفندهایی را به کار بگیرید که می تواند لب ها را برجسته تر نشان دهد و این امر با استفاده از مداد لب میسر خواهد بود. همانطور که پیش از این نیز گفتیم آرایش لب برای میکاپ خلیجی نباید خیلی پررنگ و اغراق شده باشد و در عین حال استفاده از رژلب های مایع زیبایی خیره کننده ای به لب ها می دهد.

  رنگ لاک برای ناخن کوتاه + جذاب ترین مدل های 2023!

شاید اینگونه تصور کنید که آرایش خلیجی، آرایشی اغراق شده است که دوره آن به پایان رسیده است اما استفاده صحیح از لوازم آرایش چشم و ابرو، کاربرد درست کانسیلر، به کار بردن تکنیک هایلایت و کانتور، استفاده از تنالیته های رنگی هماهنگ و متناسب با رنگ پوست، این میکاپ را از اغراق دور می کند و جلوه ای خیره کننده و فریبنده به چهره شما می بخشد و به کمک آن می توانید در میهمانی ها بدرخشید.

اکنون که با میکاپ خلیجی بیشتر آشنا شدید، قصد داریم که محصولاتی را به شما معرفی کنیم که به کمک آن می توانید نسخه به روز شده ای از میکاپ خلیجی داشته باشید:

 • پرایمر سایه: یکی از ابزارهای آرایشی بسیار مهم که موجب افزایش دوام و ماندگاری سایه چشم می شود پرایمر سایه است. این محصول سطح پلک را یکدست می سازد و مانع از ریزش سایه بر اثر چربی، تعریق و گرما می شود. برای این منظور پرایمر سایه نوبا و پرایمر سایه کوزارت انتخاب های بسیار مناسبی هستند.
 • سایه چشم: بخش مهمی از میکاپ خلیجی شامل سایه چشم می شود که در انواع مختلفی از جمله سایه پودری، پالت های سایه چند رنگ، سایه تکی، سایه مدادی و سایه های مایع موجود است.
 • خط چشم: یکی از ارکان اصلی در هر نوع آرایش چشم بخصوص آرایش چشم خلیجی، خط چشم است که به صورت ژله ای، مویی، کوزه ای و ماژیکی و مدادی موجود است. مداد چشم ها نیز برای کشیدن خط چشم گزینه ای مناسبی هستند.
 • آرایش ابرو: علاوه بر مداد ابرو و سایه ابرو که همه با آنها آشنایی دارند، محصول دیگری برای آرایش ابروها وجود دارد که به آن کیت ابرو می گویند. کیت های ابرو محصولاتی کارآمد هستند که به کمک آنها می توانید ترکیبی از چند رنگ سایه ابرو، ابزار آرایش ابرو و حتی فیکساتور را در یک محصول داشته باشید.
 • مژه مصنوعی و فرمژه: مژه های مصنوعی و فرمژه ها جزء جدایی ناپذیر آرایش چشم به خصوص از نوع خلیجی هستند که بر زییایی و فریبندگی چشمان شما می افزایند. برای این منظور مژه مصنوعی سمیرا الفت، مژه مصنوعی مکس فکتور محصولاتی ایده آل هستند. همچنین فرمژه های یاشیل نیز گزینه بسیار مناسبی است برای حالت دادن به چشم ها است.
 • براش: هر آرایشی که دارید نمی توانید خود را از داشتن براش بی نیاز بدانید. یک آرایش زیبا و بی نقص تنها به کمک براش های با کیفیت امکان پذیر است. برای این منظور می توانید براش های یاشیل را به صورت تکی تهیه کنید و یا اگر تمایل به داشتن ست براش هستید، ست های براش سمیرا الفت می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.
  آموزش سایه چشم از پایه تا تخصصی

ارایش چشم عربی دخترانه

آموزش آرایش عربی ساده

سبک‌های مختلف آرایش صورت می‌توانند در زیبایی ما تاثیر بسزایی داشته باشند. در نتیجه باید بدانیم که چه سبکی برای صورت ما مناسب است. در حال حاضر برخی از سبک‌های آرایشی مثل آرایش خلیجی، مخصوص نژاد شرقی همانند ایرانی و عربی است. این سبک را به نام آرایش عربی نیز می‌شناسند و ظاهری گرم با رنگ‌های تند و چشم‌گیر دارد. تا همین چند سال پیش آرایش خلیجی بسیار مورد توجه زنان ایرانی قرار گرفته بود اما همانطور که می‌دانید، مد به شکل دوره‌ای است. با این حال هنوز بسیاری از افراد به دنبال آرایش صورت خلیجی و یا حتی آموزش آرایش خلیجی هستند.

شاید با دیدن ظاهر پر رنگ و لعاب ارایش صورت خلیجی تصور کنید که اصلا نمی‌توانید چنین آرایشی را در منزل و به دست خودتان انجام دهید. این در حالی است که با دانستن چند نکته ساده و خرید تعداد محدودی لوازم آرایش می‌توانید خودتان دست به کار شوید و یک آرایش خلیجی عالی را روی صورت خودتان طراحی کنید.

آموزش آرایش خلیجی در چند گام ساده

پیش از هر چیز باید بدانید که آرایش خلیجی اصلا چیز عجیبی نیست و تنها چند نکته برای آن کافیست. برای اینکه آموزش آرایش خلیجی ما به صورت گام به گام و ساده باشد، بهتر است هر بخش صورت را جداگانه بررسی نماییم.

زیر سازی صورت در آموزش ارایش خلیجی

قطعا باید انتظار یک آرایش سنگین را روی صورت خود داشته باشید. به همین دلیل پیش از هر چیز، کرم آب رسان و یا مرطوب کننده روی پوست خود قرار دهید. در مرحله بعد بهتر است از کانسیلر، پرایمر و یا فونداسیون استفاده نمایید تا پوست شما برای پذیرش آرایشی سنگین آماده باشد.

برای زیباتر شدن آرایش صورت، باید تم پوست خود را گرم انتخاب کنید. به همین منظور انتخاب کرم پودر نسبتا برنزه عاقلانه به نظر می‌رسد. اگر در مورد تکنیک‌های کانتورینگ و یا هایلایتینگ مهارت دارید، کمی برجستگی گونه‌های خود را بیشتر کرده و با کشیدن یک کانتور تیره در کنار زاویه فک، صورت خودتان را کشیده و استخوانی‌تر جلوه دهید. خب حالا آماده ادامه آرایش صورت خودتان به سبک خلیجی هستید.

آرایش خلیجی چشم و ابرو

این آرایش در بین عرب‌ها بسیار شایع است. از طرفی می‌دانیم که زنان عرب عادت دارند که پوشیه بزنند. به همین دلیل آرایش صورت آنها نیز محدود به چشم‌ها خواهد بود چون تنها جایی است که از زیر پوشیه مشخص است. در اصل آرایش صورت به سبک خلیجی را به چشمانی پر رنگ و لعاب و گیرا می‌شناسند.

  هر آنچه در مورد کانتورینگ لب نیاز است بدانید(صفر تا صد)

به همین منظور باید از سایه چشم با رنگ‌های تند استفاده کنید. معمولا رنگ‌ طلایی، آبی، زرد و قرمز اکلیلی در آرایش خلیجی کاربرد بسیار زیادی دارند و محبوب هستند. در آموزش آرایش خلیجی چیزی راجع به انتخاب رنگ سایه گفته نمی‌شود و آن را به سلیقه فرد واگذار می‌کنند. اما فراموش نکنید که رنگ انتخاب شده حتما باید همانند بنفش تند و چشم گیر باشد.

خط چشم در آرایش خلیجی باید ضخیم، بلند و چشم گیر باشد. اگر چشمان درشتی دارید، مجاز به کشیدن خط چشم زیر پلک نیز هستید. در حقیقت هرچقدر دور چشم تیره‌تر باشد، آرایش شما بیشتر شبیه به ارایش خلیجی خواهد بود.

در آموزش آرایش خلیجی به اکثر کارآموزان گفته می‌شود که بهتر است از مژه مصنوعی استفاده کنند. هرچقدر چشم را شلوغ‌تر و جذاب‌تر کنید، به آرایش خلیجی نزدیک‌تر خواهید شد. معمولا مژه طبیعی را آنقدر نمی‌توان حجیم کرد اما اگر مژه طبیعی شما بسیار پر پشت و بلند است، می‌توانید با دو بار ریمل زدن، همان تاثیر را روی مخاطب بگذارید. یک بار ریمل را در ابتدای آرایش و بار دیگر بعد از خشک شدن و در انتهای آرایش بزنید.

 • لب‌ها، نیمه دوم آرایش صورت به سبک خلیجی

همانطور که می‌دانید، صورت دو نقطه کانونی مختلف دارد. اولین نقطه کانونی چشم‌ها هستند که به خوبی آرایش شدند. نقطه کانونی دوم در صورت، لب‌ها هستند. در آرایش خلیجی به آرایش لب نیز اهمیت زیادی داده می‌شود. به همین منظور بهتر است رژ لبی به رنگ قرمز و یا صورتی پر رنگ انتخاب کنید. برق لب می‌تواند در این مورد معجزه کند و آرایش شما را تکمیل نماید.

آیا انتخاب رژگونه در آرایش خلیجی اهمیت دارد؟

رنگ رژگونه در آرایش خلیجی باید از رنگ سایه چشم تبعیت کند. البته مثلا اگر رنگ سایه چشم شما سبز باشد، نمی‌توانید از رژگونه سبز استفاده نمایید. به همین دلیل در مواردی که نمی‌توانید از همان رنگ سایه به عنوان رژگونه استفاده کنید، باید سردی یا گرمی رنگ سایه را در نظر بگیرید.

اگر رنگ سایه چشم شما گرم باشد، بهتر است از رژگونه‌ای با تم گلبهی، برنز و یا نارنجی بهره بگیرید. از طرف دیگر اگر سایه شما رنگ‌های سردی مثل نقره‌ای باشد، می‌توانید به سراغ رنگ رژگونه صورتی ملایم بروید.

در نهایت می‌توان آرایش خلیجی را در آرایش شلوغ چشم خلاصه کرد. البته هیچ گاه در آرایش چشم خود افراط نکنید. حتی در مورد سبک خلیجی نیز در عین شلوغی یک سری قواعد خاص رعایت شده‌اند. سایه چشم را حتما رنگ‌های تند و جذاب انتخاب کنید و آن را تا قسمت خارجی ابرو بکشید. اصلا نترسید، با چند بار امتحان کردن، آرایش صورت شما بهتر و بهتر خواهد شد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با آرایش چشم عربی برای چشم های ریز و درشت آشنا شدید. همچنین از آموزش خلیجی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چرا در آرایش چشم عربی از خط چشم های تیره استفاده می شود؟

در این سبک از آرایش تاکید بر درشت کردن چشم ها است. به همین علت معمولا از خط چشم های تیره و پر رنگ در این سبک آرایش، زیاد استفاده می شود.

چرا سبک آرایش چشم عربی به این نحو است؟

در کشور های ناحیه خلیج فارس به دلیل این که زنان از روبند استفاده می کنند و تنها ناحیه ای که معمولا از صورت شان مشخص است، چشم هاست، سعی می کنند تا بیشتر تمرکز آرایش را بر روی این ناحیه بگذارند و چشمانشان را دلفریب، زیبا و افسونگر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا