آرایشی - بهداشتی

نحوه استفاده از نرم کننده مو

شامپو زدن مو به طور مرتب علاوه بر از بین بردن آلودگی ها و دوده های جمع شده روی مو، چربی های طبیعی و مفید را نیز از بین خواهد برد. علاوه بر این، استفاده ی مدام از سشوار، مواد شیمیایی و آب و هوای نامناسب باعث می شود موهایی خشک، وز و آسیب دیده داشته باشید. با این حال مشکلات به وجود آمده را می توان با استفاده از نرم کننده مو به راحتی برطرف کرد.

نرم کننده ها به سه دسته ی نرم کننده های معمولی، نرم کننده های بدون نیاز به آبکشی مانند اسپری ها و نرم کننده های عمیق مانند کرم نرم کننده موی سر تقسیم بندی می شوند، که وظیفه ی اصلی هر کدام از آن ها نرم کردن مو ، بازکردن گره های ایجاد شده در موها، رطوبت رسانی و درمان خشکی مو است. در ادامه، نکات مربوط به انتخاب و نحوه استفاده از هر کدام را به شما می‌گوییم. با ما همراه شوید.


فهرست مطالب


نرم کننده مو چیست؟

نرم کننده مو یک محصول بسیار رایج مرطوب کننده مو است که بافتی کرمی و صافی دارد که به راحتی روی موها اعمال می شود. این محصول مزایای زیادی برای مراقبت از مو مانند کنترل موخوره ارائه می دهد. این محصول برای کمک به جبران سبوم یا روغنی که ممکن است در حین شستشو از بین رفته باشد، استفاده می شود تا نرمی، لطافت و قابلیت مدیریت کلی مو را افزایش دهد.

نرم کننده مو

نرم کننده ها برای مرطوب کردن مو و کمک به حالت دادن مو طراحی شده اند. بنابراین، آنها برای کمک به جلوگیری از گره خوردن موها و در نتیجه آسیب یا شکستن موها مورد نیاز هستند. این محصول ظاهر تارهای مو را بهبود می بخشد و با کاهش اصطکاک بین آنها، موها را قابل کنترل تر می کند. لذا به مو اجازه می دهد تا به راحتی از دندانه های یک شانه عبور کند. همچنین از آسیب رساندن عوامل محیطی به درخشندگی موها جلوگیری می کند.

نرم کننده مو و نحوه استفاده از آن

موها معمولا پس از شستشو با شامپو دچار گره می شوند و شانه پذیری آنها با مشکل مواجه می شود. برای رفع این مشکل شامپوی نرم کننده یکی از محصولات پرطرفدار در میان خانم ها و آقایان، به ویژه افراد دارای موهای فر و مجعد است. نرم کننده ها حاوی مواد کرمی و غلیظی متشکل از ترکیباتی نظیر سیلیکون، روغن و امولینت هستند که به نرم شدن ساقه موها و همچنین صاف و یکنواخت شدن کوتیکول مو کمک می کنند. از سوی دیگر شامپوهای نرم کننده با آبرسانی و حفظ رطوبت موها، به ترمیم ساقه مو و بستن کوتیکول ها کمک می کنند.

نحوه استفاده از شامپوی نرم کننده

پس از شستشوی موها با شامپو، مقداری شامپوی نرم کننده مو را بر روی ساقه موهای خیس خود بزنید. سعی کنید که حتی الامکان نرم کننده به ریشه های موهایتان برخورد نکند؛ زیرا تماس آن با ریشه مو باعث چرب شدن زود هنگام موها می شود. برای پخش شدن بهتر نرم کننده و باز شدن آسان تر گره های مو از انگشتان خود به عنوان شانه استفاده نمایید. سعی کنید که این کار را به آرامی انجام دهید تا موجب سستی ریشه موها نشود. پس از گذشت ۲ الی ۳ دقیقه اکنون زمان آبکشی موها است. برای این منظور آب نباید داغ باشد؛ زیرا می تواند باعث خشکی و آسیب دیدگی موها شود.

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که استفاده از نرم کننده موجب ریزش مو نمی شود، بلکه در مقابل می تواند به سلامت و در نتیجه رشد بهتر موها کمک کند. بنابراین هر روز می توانید از شامپوهای نرم کننده استفاده کنید. این شامپوها با آبرسانی و تامین مواد مغذی مورد نیاز مو موجب نرمی و لطافت موها می گردند.

  میسلار واتر چیست؟ باید و نبایدهای استفاده از میسلار واتر

چند بار در هفته از نرم کننده مو استفاده کنیم؟

هر بار که موهای خود را شامپو می کنید باید از نرم کننده استفاده کنید زیرا شامپو ممکن است موهای شما را خشک کند. نرم کننده های عمیق را می توان اغلب یک بار در هفته یا حداقل دو بار در ماه استفاده کرد. هر بار که موهای خود را می شویید می توان از نرم کننده های بدون آبکشی استفاده کرد.

عوارض استفاده از نرم کننده مو چیست؟

شامپوهای نرم کننده ای که رنگ های زیبا دارند از قیر زغال سنگ یا نفت مشتق شده اند که می توانید آنها را روی برچسب روی شامپو با اصطلاحات FD&C یا D&C شناسایی کنید. علاوه بر این موارد، سعی کنید شامپوهای نرم کننده ای که حاوی مواد زیر هستند را خریداری نکنید:

 1. سولفات: برخی از نرم کننده ها حاوی سدیم لورت سولفات هستند که یک عامل کف کننده است و در بسیاری از محصولات مو و پوست یافت می شود. این ماده همچنین می تواند واکنش های آلرژیک پوستی ایجاد کند که بسیار آزار دهنده هستند.
 2. تولوئن (Toluene): تولوئن یک حلال پتروشیمی است که در بیشتر شامپوهای نرم کننده رنگی استفاده می شود. آن ها می توانند سیستم ایمنی بدن انسان را مختل کنند و حتی ممکن است باعث نقایص مادرزادی شوند. اگر باردار هستید لطفاً از این دست شامپوها دوری کنید؛ زیرا تولوئن می تواند بر سیستم عصبی مرکزی شما تأثیر منفی بگذارد. تولوئن اغلب با بنزن، فنیل متان، تولوول و متیل بنزن بر روی شامپو برچسب گذاری می شود.
 3. رزورسینول (Resorcinol): رزورسینول ماده رایجی است که برای تهیه شامپوهای نرم کننده مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند منجر به تحریک پوست سر افراد و همچنین باعث اختلالات عملکردی سیستم ایمنی شود. بررسی شده است که این ماده در حیوانات باعث اختلال عملکرد تیروئید می گردد.
 4. سولفید سلنیوم (Selenium sulfide): سلنیوم سولفید یک ترکیب سرطان زا (کارسینوژن) است. آزمایشات آزمایشگاهی روی موش ها نشان می دهد که این ماده می تواند منجر به تشکیل تومورهای مختلفی در بدن شود. با این حساب توصیه می شود که از شامپوهای نرم کننده ای که حاوی سلنیوم سولفید هستند دوری کنید تا از خطرات احتمالی در امان بمانید.
 5. کواترنیوم ۱۵ (Quaternium-15): یک سورفاکتانت و نگهدارنده رایج است که در محصولات مراقبت از مو مانند شامپوها و نرم کننده ها وجود دارد. این ماده نمک آمونیوم است که سرطان زا می باشد و همچنین آزاد کننده فرمالدئید است و محرک احتمالی چشم نیز است.

خشکی مو و آلرژی پوستی

برخی از نرم کننده ها حاوی سولفات سدیم لوریت می باشند که یک ماده کف کننده در بسیاری از محصولات پوست و مو می باشد. سولفات سدیم لورات قادر است سبب خشکی انواع خاصی از موها شود. همچنین قادر است باعث واکنش های آلرژیک پوستی شود. اگر پوست سر شما پس از استفاده از نرم کننده و شستشو احساس تحریک کرد، برچسب نرم‌کننده را از نظر وجود مواد تشکیل دهنده بررسی نمایید و نرم کننده ها و شامپوهایی را که فاقد سولفات هستند امتحان نمایید. درباره عسل قنقال چه می دانید؟

عدم محافظت از مو

اگر پس از استفاده از نرم ‌کننده، موهایتان خشک است یا به راحتی وز می شود، نرم کننده خود را تعویض نمایید. در صورتی که ترکیبات مواد شیمیایی خوب نباشد، موهای شما رطوبت مورد نیاز را دریافت نمی کند.

موهای بدحالت

یکی دیگر از عوارض نرم کننده مو بد حالت شدن موها می باشد. موهای بیش از حد نرم شده به طور معمول خیلی بد حالت و بی روح می‌ شوند. اگر موهای شما بیش از حد حالت گرفته باشد، باید از یک نرم کننده سبک تر استفاده نمایید که باعث می شود موهای شما مرطوب شود بدون اینکه موهایتان بی روح شود.

  علت نازک شدن مو سر + چگونه موهای نازک را در خانه ضخیم کنیم؟

ویژگی‌های نرم کننده برای موهای خشک و وز

به طور کلی نرم کننده‌های مو به سه نوع نرم کننده داخل حمام، روغن مو و اسپری‌ها تقسیم می‌شوند که شما می‌توانید بسته به نیاز موهایتان از یک یا چند محصول به صورت همزمان استفاده کنید. اما همه این محصولات باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:

 • رطوبت رسانی قوی
 • ترمیم و درخشان کردن موها
 • کمک به کاهش وز و گره موها
 • کمک به جلوگیری از تشدید خشکی مو

معرفی بهترین نرم کننده مو برای موهای خشک و وز

نرم کننده مو ، محصولی است که پس از شستشوی موها با شامپوی مناسب، مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظیفه اصلی آن نرم کردن مو و رطوبت رسانی به آن است. این محصولات با صاف کردن کوتیکول‌های مو باعث کاهش گره خوردگی آن‌ها نیز خواهند شد. حالا که می‌دانید هنگام انتخاب نرم کننده برای موهای خشک و وز باید به چه فاکتورهایی توجه کنید، نوبت به معرفی بهترین محصولات در این زمینه می‌رسد.

در ادامه چند نمونه از بهترین نرم کننده مو را معرفی خواهیم کرد:

نرم کننده مو زی موی مناسب موی خشک

این محصول از برند زی موی با داشتن خواص رطوبت رسانی و نرم کنندگی، بهترین نرم کننده مو برای موهای خشک وز است. نرم کننده موی خشک زی موی باعث تقویت، استحکام، لطافت و درخشش موها می‌شود و آن‌ها را به صورت عمقی تغذیه و تقویت خواهد کرد.

برخی دیگر از نقاط قوت این محصول عبارتند از:

 • فاقد پارابن
 • کنترل بار الکتریکی و وز مو
 • جلوگیری از گره خوردن موها
 • احیا و درخشان کننده موهای خشک و کدر
 • بهبود حالت پذیری موها و افزایش استحکام آن‌ها
 • حاوی روغن ارگان، پروتئین و کراتین هیدرولیز شده

نرم کننده مو فاقد سولفات نئودرم مدل کراتین

بدون شک بهترین نرم کننده برای موهای خشک و آسیب دیده یا وز، این محصول از برند نئودرم است. این نرم کننده با بهره‌گیری از خواص بی‌نظیر پروتئین، کراتین، بیوتین و روغن سویا، محصول مناسبی برای موهای خشک، وز، فر و آسیب دیده به شمار می‌رود.

جلوگیری از بروز وز و موخوره، تغذیه پیاز و ریشه مو، ترمیم و تقویت موها و پیشگیری از شکنندگی، خشکی و آسیب‌های ناشی از حرارت از دیگر ویژگی‌های نرم کننده مو نئودرم هستند.

نرم کننده مو نوتریسل نئودرم حاوی روغن آرگان

این محصول با داشتن ترکیبات موثر، ضمن آبرسانی، تقویت و ترمیم موها، آن‌ها را نرم و درخشان می‌کند و یکی از نمونه‌های بهترین نرم کننده برای موهای خشک و فر به شمار می‌آید. جلوگیری از ایجاد موخوره، محافظت از ساقه مو، احیای سلامتی آن‌ها و کمک به بهبود وضعیت موهای آسیب دیده از دیگر ویژگی‌های این محصول هستند.

نرم کننده مو فولیکا مخصوص موهای شکننده و وز

یکی دیگر از انواع نرم کننده برای موهای خشک و وز را برند فولیکا عرضه کرده است. نرم کننده مو فولیکا برای موهای شکننده و وزدار فرموله شده و ضمن کمک به سهولت در شانه‌پذیری موها، وز آن‌ها را برطرف کرده و تا مدتی طولانی لطافت و رطوبت موها را حفظ خواهد کرد.

از دیگر خواص این محصول می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افزایش حالت‌پذیری مو
 • ضد الکتریسیته ساکن مو
 • پیشگیری از پیچ خوردن مو و ایجاد وز

نرم کننده مو فولیکا خصوص موهای خشک و آسیب دیده

برند فولیکا این محصول را به عنوان بهترین نرم کننده برای موهای خشک و آسیب دیده عرضه کرده است. نرم کننده فولیکا حاوی شیر جو دوسر، کراتین، لسیتین و ترکیبات نرم کننده بوده و ضمن تقویت و رطوبت‌رسانی به موها، زبری، وز و شکنندگی آن‌ها را نیز برطرف خواهد کرد.

دیگر خواص این محصول عبارتند از:

 • استحکام بخش
 • بهبود حالت پذیری مو
 • شاداب و درخشان کننده
 • جلوگیری از بروز موخوره
  معروف ترین بادی اسپلش ها کدامند؟

نرم‌کننده صورتی لطیفه

نرم‌‌کننده صورتی لطیفه یکی از نام‌های ماندگار و آشنای موجود در بازار است. این محصول با رایحه دلنشین گل‌های کاملیا، باعث ایجاد لطافت و نرمی در موها شده و با توجه به فرمولاسیون منحصربه‌فرد خود، باعث جلوگیری از گره خوردن و وز شدن موی سر می‌شود.

نرم کننده مو

نرم کننده لطیفه به داخل مو نفوذ کرده و مواد کاتیونی موجود در آن موجب خنثی کردن بار منفی موها بر اثر شستشو با انواع شامپو می شود.در نتیجه از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری کرده و موها راحت تر شانه می شوند. نرم کننده  موی سر لطیفه در اوزان 250  میلی لیتر در بسته بندی زیبا و شکیل طراحی و تولید شده است تا هر نوع نیاز و سلیقه مصرف کننده را پاسخ دهد.

ویژگی های نرم کننده مو طلایی لطیفه :

 • نگهداری و محافظت از موهای آسیب دیده و رنگ شده
 • افزایش آب رسانی به درون ساقه مو
 • افزایش درخشندگی و جلای مو به دلیل استفاده از سیلیکون ها
 • اثر بخشی به محض تماس با مو
 • موجب راحت تر شانه شدن موها
 • اولین نرم کننده تولید شده در ایران
 • ایجاد نرمی و لطافت در موها
 • کاهش الکتریسیته ساکن به میزان 100 درصد
 • حالت دهندگی مطلوب مو
 • با رایحه ای ملایم و مطلوب
 • مورد تأیید شرکت هنکل آلمان
 • کاهش تأثیرات نامطلوب فرآورده های شیمیایی از قبیل انواع شامپوها ، رنگ های مو و … و لوازم حالت دهنده مو از قبیل سشوار ، بابلیس ، اتوی مو و …
 • افزایش قدرت ارتجاعی فولیکول موی سر

عوارض شامپو نرم کننده لطیفه:

اگرچه معایب نرم کننده ها در مقایسه با مزایای آن نسبتاً کم است و عمدتاً برای استفاده منظم ایمن هستند، اما ممکن است موارد نامطلوبی وجود داشته باشد. برخی از نرم کننده ها ممکن است سطح pH بالاتری داشته باشند، که ممکن است پوست سر شما را تحریک کرده و به موهای شما آسیب برساند.

برخی از مواد مورد استفاده در ساخت نرم کننده ها ممکن است باعث واکنش های آلرژیک یا درماتیت تماسی شوند. توصیه می شود برای بررسی هرگونه واکنش آلرژیک یا تحریک کننده، یک تست پچ روی ساعد یا پشت گوش خود انجام دهید. اگر به نرم کننده ها حساسیت دارید، باید از استفاده از آنها خودداری کنید. برخی از افراد با پوست حساس از تحریک یا حساسیت به نرم کننده رنج می برند.

یکی دیگر از اشکالات احتمالی این است که اگر به طور منظم از آن استفاده کنید ولی به درستی آن را آبکشی نکنید، می تواند باعث آکنه شود. همچنین می تواند منافذ پوست سر شما را مسدود کند. گاهی اوقات، موهای چرب در واقع نتیجه عدم شستشوی مناسب نرم کننده است. با اطمینان از شستشوی مناسب آن می توانید از این اتفاق ها جلوگیری کنید.

در نهایت، ممکن است از نرم کننده غلیظ استفاده کنید و مقدار زیادی روی موهای خود بمالید که می تواند موهای شما را سنگین کند. موهای صاف نیاز به نرم کننده دارند، اما باید خیلی کم استفاده کنید.

روش استفاده از نرم کننده مو لطیفه

نرم کننده را در کف دست و ریخته و به صورت یکنواخت روی مو ماساژ دهید ، سپس با آب بشویید.

آیا نرم کننده لطیفه باعث ریزش مو میشود؟

باید بگوییم، این حقیقت ندارد که نرم‌کننده‌های عادی داروخانه‌ ای سبب ریزش مو و یا شکسته شدن مو می‌ شوند. در واقعیت ، به نظر می‌ رسد که شامپو و نرم‌ کننده سبب ریزش بیشتر مو می‌ شوند اما شستشو و نرم کردن منظم مو قادر است به سلامت بیشتر موها کمک کند. شستن و لایه برداری ملایم پوست سر قادر است بهترین محیط برای رشد موهای سالم را فراهم کند .

بعد از آن، استفاده از یک نرم‌ کننده ملایم می‌تواند رطوبت لازم برای محافظت از موها و سلامت آنها را فراهم آورد. بنابراین، اگر سؤال شما این می باشد که آیا استفاده روزانه از نرم‌ کننده به ریزش مو منجر می‌شود، پاسخ به احتمال زیاد منفی می باشد .

  15 نکته مهم برای داشتن آرایش چشم زیباتر

نرم کننده لطیفه صورتی خوبه؟

بله، باعث افزایش میزان مقاومت مو، جلوگیری از گره خوردن مو، افزایش میزان حالت‌پذیری مو، تقویت ساقه مو می شود.

معرفی بهترین نرم کننده مو خانگی

استفاده از ترکیبات گیاهی و برخی میوه های پرخاصیت یکی از بهترین روش های مراقبت از پوست و مو در خانه محسوب می شوند و در کنار آن باید به صرفه جویی از نظر مالی نیز اشاره کرد، چرا که قیمت لوازم مراقبت از پوست روز به روز در حال افزایش است. در این بخش با برخی از بهترین نرم کننده های مو خانگی آشنا خواهید شد که شامل موارد زیر می باشند:

مزایای عسل و روغن زیتون برای مو

روغن زیتون و عسل دو ماده بسیار پر خاصیت برای بدن هستند و یکی از مهمترین کاربردهای آنها مراقبت از پوست و مو به حساب می آید.

روغن زیتون با نرمی و لطافتی که به موها و پوست شما می بخشد، باعث رفعی خشکی و جلوگیری از بروز شپش و موخوره می شود. عسل نیز با خواص خود به رفع خشکی ساقه و ریشه مو کمک کرده و البته استفاده از آن روی پوست به تغذیه سلول ها و رفع زخم ها و بریدگی های جزئی نیز بسیار کمک می کند.

برای استفاده از این ترکیب فوق العاده مقداری عسل و روغن زیتون را در یک ظرف ریخته و هم بزنید تا مخلوط شود، سپس موهای خود را به این ماده آغشته کرده و به آرامی ماساژ دهید، پس از آن به مدت 30 دقیقه حوله حمام را روی سر خود قرار دهید تا نرم کننده خانگی اثر خود را بگذارد، در نهایت موهای خود را شسته و نرم کننده خود را استفاده کنید.

نکته: از این روش بهتر است یک یا دو بار در هفته استفاده کنید تا اثرات فوق العاده آن را مشاهده کنید.

نرمی و لطافت موها با روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن های طبیعی برای مراقبت و نگهداری موها به حساب می آید. این روغن به دلیل ترکیبات اسیدی خوبی که دارد، به آبرسانی سلول ها و همچنین تغذیه مناسب آنها کمک کرده و از خشکی موهای شما جلوگیری می کند.

نرم کننده مو

برای استفاده از این روغن شما تنها به یک حوله نیاز دارید. روغن نارگیل را کمی گرم کرده، روی موهای خود ریخته و به آرامی شروع به ماساژ دادن کنید و این کار را از ابتدای مو تا انتهای آن انجام دهید. پس از اتمام کار به مدت 40 الی 50 دقیقه حوله را روی سر خود گذاشته تا روغن به صورت کامل اثر کند.

در انتها نیز موهای خود را با شامپو (ترجیحا بدون سولفات) و آب سرد شسته و خشک کنید و این کار را حدود 2 بار در یک هفته انجام دهید.

نکته: فراموش نکنید تمام نواحی موها مخصوصا نوک آنها را به این نرم کننده مو خانگی آغشته کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد.

نرم کننده مو خانگی شیر موز

شاید ندانید ولی موز دارای چربی طبیعی و همچنین ویتامین های مختلفی است که به تغذیه و رفعی خشکی موهای شما بسیار کمک می کند. ترکیب این میوه پرخاصیت با شیر شاید یک نوشیدنی خوشمزه باشد ولی برای موهایتان نیز بسیار کاربرد دارد.

یک عدد موز له شده را به همراه کمی شیر مخلوط کرده و آنقدر هم بزنید تا به شکل یک خمیر دربیاید و سپس آن را روی موهای خود ریخته و ماساژ دهید. پس از اینکه موهای خود را به صورت کامل (از ابتدا تا انتهای موها) به این خمیر آغشته کردید، حوله حمام را سر کرده و حدود سی دقیقه صبر کنید تا اثر کند و در نهایت نیز موهای خود را شستشو دهید.

زرده تخم مرغ نرم کننده طبیعی مو

همانطور که می دانید تخم مرغ سرشار از ویتامین های مختلف بوده و همین مسئله به بهبود کیفیت موها و محکم شدن ریشه و ساقه آنها کمک می کند. زرده تخم مرغ به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو در آبرسانی و تغذیه کامل سلول ها تاثیر مستقیم دارد.

برای استفاده از این ماده طبیعی و البته بدون عوارض پس از شستشوی موهای خود، 2 عدد زرده تخم مرغ را مخلوط کرده و به موهای خود آغشته کنید و ماساژ دهید، پس از گذشت حدود 20 الی 25 دقیقه موهای خود را با آب سرد بشویید و این کار را تقریبا 2 بار در هفته انجام دهید تا اثرات آن را به صورت کامل ببینید.

  آموزش صفر تا صد ابرو برداشتن حرفه ای در خانه

روغن زیتون و‌ ماست

ماست و روغن زیتون هر دو جزء مواد بسیار مفید برای موها هستند. ماست به حفاظت از ساقه مو کمک کرده و موهای آسیب دیده را ترمیم می کند. روغن زیتون نیز ساختار مو را حفظ کرده و به دشمن اصلی برای شوره و ریزش مو، معروف است. برای تهیه این نرم کننده طبیعی می توانید از یک قاشق چای خوری روغن زیتون، ۲ قاشق غذاخوری ماست و یک عدد تخم مرغ، استفاده کنید.

روش تهیه به این صورت است که تمامی مواد را تا زمانی که یکنواخت شدند، در مخلوط‌کن مخلوط کرده و در حالتی که موها کمی نمدار هستند، از مخلوط تهیه شده استفاده می کنید. پس از آن، مقدار کمی موها را ماساژ داده و اجازه دهید موها به مدت ۱۵ دقیقه با کلاه حمام، پوشیده شوند. در نهایت موها را با آب خنک، شستشو دهید. شما می توانید از این ماسک مفید، دو هفته یک بار استفاده کنید.

سرکه سیب

شاید تصور کنید این ماده خاصیت اسیدی داشته و نمی تواند نقش مرطوب کنندگی و نرم کنندگی را برای موهای شما، داشته باشد. البته این تصور کاملا اشتباه است. سرکه سیب موها را براق و مرطوب کرده و در خیلی از مواقع برای شستن موهای فر و یا به عنوان نرم کننده طبیعی مو، استفاده می شود.

برای بهره بردن از این ماده طبیعی، می توانید ۲ قاشق غذاخوری از آن را با یک فنجان آب مخلوط کرده و کنار بگذارید. پس از اینکه موها را با آب و شامپو بدون سولفات شستشو دادید؛ موها را به سرکه سیب رقیق شده، آغشته کنید و سپس پوست سر را ماساژ داده و اطمینان حاصل کنید که موهایتان کاملا یکنواخت با سرکه سیب، پوشانده شده اند.
حتی می توانید موها را آبکشی نکنید اما اگر احساس خوبی ندارید، می‌ توانید در پایان با آب خنک موها را بشویید. استفاده از سرکه سیب دو هفته یک بار، توصیه می شود.

آیا نرم کننده های مو باعث ریزش میشوند؟

خیر؛ نرم کننده هیچ تاثیری بر ریزش موهای شما ندارد. البته توصیه می‌کنیم که از نرم‌کننده‌هایی که حاوی سدیم لوریل سولفات یا سدیم لوریل اتر سولفات هستند، استفاده نکنید. گزینه بهتر تهیه و مصرف نرم کننده‌های خانگی است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با نرم کننده مو آشنا شدید. همچنین از نحوه استفاده از نرم کننده مو آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

کاندیشنر مو چیست؟

کاندیشنر مو یا همان نرم کننده مو، یک محصول کرمی ماسک مانند است که برای بهبود بافت موها استفاده می‌شود. این به معنای آب‌رسانی و پر کردن موهای شما است تا آن‌ها را نرم‌تر نشان دهد. همچنین اصطکاک بین تارهای موی شما را کاهش می‌دهد و شستن موها را برای شما آسان‌تر می‌کند.

آیا می‌توان روزانه از نرم‌کننده مو استفاده کرد؟

به گفته متخصصان پوست، استفاده از درمان‌های حالت دهنده مو کاملاً به نوع و نیاز موهای شما بستگی دارد. برای موهای بسیار آسیب دیده و زبر، استفاده از نرم‌کننده بعد از هر بار شستشوی سر مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا