دانستنی‌ها

هزینه کاشت مو در سال ۱۴۰۲ چقدر است ؟

356بازدید

در طی سال های اخیر با توسعه روش های جدید در زمینه کاشت مو، افراد زیادی در کشور برای انجام این درمان زیبایی اقدام کرده اند که این امر موجب شده تا ایران در زمره یکی از کشور های سر آمد در زمینه کاشت مو در سراسر دنیا شناخته شود و کلینک ها و مراکز درمانی زیادی در این زمینه شروع به فعالیت کنند. ولیکن با توجه به تخصصی بودن این شیوه از درمان زیبایی و جهت دریافت نتیجه مطلوب و دلخواه توصیه می کنیم که حتما قبل از هرگونه اقدامی با بهترین دکتر کاشت مو در تهران مشاوره داشته باشید. مجله جراحتو در این مقاله قصد دارد به بررسی ۷ روش نوین کاشت مو بپردازد و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد با ما همراه باشید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو و یا پیوند مو یک رروش درمانی برای انتقال موهای مقاوم به ریزش به محل و نواحی خالی روی سر است. در این شیوه از درمان زیبایی فولیکول یا گرافت های مو از محل بانک مو که معمولا ناحیه گیج گاهی و پشت سر است برداشته شده و به قسمت خالی سر با انجام تکنیک و روش های خاصی پیوند زده می شود.

موهایی که از این طریق پیوند زده می شود کاملا طبیعی بوده و همانند موهای طبیعی رشد می کنند و فرایند موسازی در ناحیه مورد نظر تا آخر عمر ادامه خواهد داشت. شما می توانید با موهای کاشت شده بعد از اتمام دوره درمان کوتاه مدت همانند موهای طبیعی برخورد کنید و به آن حالت دهید سشوار بکشید و یا حتی در صورت تمایل موهایتان را رنگ کنید.

  طریقه مصرف چای سبز

هزینه کاشت مو در سال۱۴۰۲

یکی از عوامل مهم در تعیین دقیق هزینه کاشت مو، تعداد گرافت های مورد نیاز برای جراحی است. هر چه تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت مو بیشتر باشد، هزینه جراحی کاشت مو بیشتر می شود. قیمت کاشت مو برای خانم ها و آقایان تفاوتی ندارد و این هزینه به میزان طاسی و تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که از آنجایی که میزان طاسی در زنان به طور کلی بسیار کمتر از مردان است، هزینه کاشت مو برای زنان نیز کمتر است.

روش های رایج کاشت مو

رایج ترین روش های کاشت مو که توسط بهترین دکتر کاشت مو در ایران انجام می گیرد به قرار ذیل است:

  • کاشت مو به روش FUT: در گذشته نتایج حاصل از کاشت مو مصنوعی بود و به نام مدل موی عروسکی شناخته می شد اما خوشبختانه با ابداع مینی گرافت این مشکل در درمان زیبایی کاشت مو نیز برطرف گردید و کاشت مو به روش FUT کاملا طبیعی بوده و در نهایت منجر به تحولی عظیم در این شیوه از درمان گردید. قابل ذکر است که تمامی روش های کاشت مو امروزی بر پایه روش FUT بوده و هنوز هم به عنوان یکی از روش های کاربردی توسط پزشکان در تمام دنیا به کار می رود.

پزشک از پشت سر بیمار یک نوار کوچکی را از پوست سر جدا کرده و بعد از استخراج واحد های فولیکولی موجود در این نوار پوستی و آماده سازی گرافت ها فرایند کاشت مو انجام می گیرد.

  • کاشت مو به روش FUE: این روش در مقایسه با روش FUT کم تهاجمی بوده و با عوارض کمتری همراه است که این امر موجب شده تا به عنوان یک روش کاشت موی بدون جراحی و نیاز به برش و بخیه شناخته شود. در روش کاشت موی FUE پزشک واحدهای فولیکولی را به صورت دانه ای با کمک ابزارهای حرفه ای به نام پانچ و انبرک کوچک استخراج و برداشت می کند و این فرایند را به تعداد دفعات بالا تا وقتی که به تراکم مورد نیاز برسد تکرار می کند.

در این روش هیچگونه برش و یا خونریزی در زمان برداشت فولیکول ها ایجاد نمی شود و خطر ایجاد اسکار و زخم های پوستی نیز وجود ندارد.

  • کاشت مو به روش SUT : اگرچه روش FUE یکی از پرطرفدارترین روش های کاشت مو در ایران و سراسر دنیا محسوب می شود ولکین سرعت در برداشت و استخراج فولیکول های مو موجب روی کار آمدن ابزارهای اتوماتیک و پیشرفته برای این فرایند شد تا سرعت در مرحله استخراج فولیکول ها افزایش پیدا کند و خطای برداشت نیز تا حد زیادی کاهش یابد. روش کاشت SUT در واقع همان روش پیشرفته تر FUE می باشد.
  • کاشت مو به روش Micro FIT : این روش نیز بهبود یافته روش قبلی به شمار می رود و با روی کار آمدن دستگاه های پیشرفته هر گونه خطا در مراحل برداشت و کاشت مو از بین رفت. در روش Micro FIT از ایمپلنترهای مینیاتوری برای برداشت فولیکول های مو استفاده می شود و به راحتی می توان قطر پانچ چرخشی این ابزار را تغییر داد که این امر به پزشک کاشت مو در برداشت واحد های فولیکولی کوچک کمک شایانی می کند و نتیجه درمان نیز طبیعی تر خواهد بود.
  • روش BHT : با توجه به گفته پزشک متخصص BHT را نمی توان یک روش کاشت مو به شمار آورد بلکه ایجاد تراکم بیشتر موهای از قبل کاشت شده با موهای بدن می باشد به این معنا که با کمک یکی از روش های کاشت مو که پیشتر معرفی کردیم از طریق برداشت موهای بدن فرایند کاشت انجام می شود.
  عسل چه تاثیری بر سیستم ایمنی بدن دارد؟

در روش BHT از موهای بدن مانند ریش، سینه و پشت برای برداشت گرافت استفاده می شود. البته قابل ذکر است که این شیوه در مقایسه با سایر روش های دیگر کیفیت کمتری داشته و  همانطور که گفتیم معمولا برای بهبود تراکم کاشت مو در مراحل ترمیم استفاده می شود.

  • روش ترکیبی: پزشک از ترکیب دو رورش FUT و FUE برای کاشت موی با کیفیت بالا و نتیجه بهتر استفاده می کند. در مرحله نخست فرایند کاشت را با روش FUT انجام می دهد سپس برای زیباسازی و بیشتر کردن تراکم موهای کاشت شده از روش FUE بهره می برد.
  • ترمیم مو به روش HRT: در این روش که در واقع برای ترمیم سایر روش های کاشت مو به کار می رود پزشک به جای استفاده از فولیکول های موی طبیعی از فیبرهای مصنوعی استفاده می کند. توجه داشته باشید که این فیبرها از نظر جنس و رنگ کاملا مشابه موی طبیعی فرد بوده ولیکن برخلاف موی طبیعی رشد نکرده و اندازه آن ثابت خواهد بود.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، شما می توانید با مراجعه به سایت جراحتو (jaraheto.net) و مقاله بهترین دکتر کاشت مو در تهران لیست بهترین پزشکان را ببینید و بهترین پزشک و مرکز خود را انتخاب کنید ، سایت جراحتو بهترین انتخاب برای یافتن بهترین دکتر کاشت مو در تهران برای شما دوستان است.

پاسخ دهید