آرایشی - بهداشتی

آرایش نود چیست؟ چطور یک آرایش نود جذاب داشته باشیم

در حال حاضر، تعداد زیادی از بانوان به آرایش ملایم و طبیعی ترجیح می‌دهند تا آرایش‌های سنگین. اگر شما هم به این سبک آرایشی علاقه دارید، می‌توانید با یک میکاپ نود، حس زیبایی را در خود تجربه کنید. در ادامه، با سبک آرایشی نود (NUDE) آشنا خواهید شد.


فهرست مطالب


آرایش نود چیست؟ 

سبک آرایشی نود یا عریان، یک سبک آرایشی محبوب است که برای موقعیت‌های مختلف مناسب است، از جمله محل کار و مهمانی‌های دوستانه. در این سبک آرایشی، از رنگ‌هایی که به رنگ طبیعی پوست نزدیک هستند، استفاده می‌شود. این رنگ‌ها اغلب از رنگ‌های طبیعی پوست الهام گرفته شده‌اند و در تناژهای کرمی، قهوه‌ای، صورتی یا بژ هستند. این رنگ‌ها جزو شیک‌ترین و طبیعی‌ترین رنگ‌ها برای انجام میکاپ یا حتی چیدن استایل هستند. سبک آرایشی نود برای تمام خانم‌هایی که عاشق سادگی و در عین حال زیبایی هستند، مناسب است و در هنگام انجام آرایش نود، شناخت رنگ پوست، لب‌ها و رنگ چشم از مهمترین نکاتی است که باید رعایت کنید.

آرایش نود برای انواع رنگ پوست

سبک آرایشی نود یک سبک آرایشی طبیعی و ملایم است که برای تمام انواع پوست مناسب است. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتیجه، باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید و از رنگ‌هایی که با پوستتان هماهنگی دارند، استفاده کنید. در ادامه، چند راهنمایی برای انتخاب رنگ آرایش نود برای انواع رنگ پوست آورده شده است:

 1. پوست روشن: اگر پوست شما روشن است، از رنگ‌های پررنگی مانند صورتی، شکلاتی و یا قهوه‌ای متوسط استفاده کنید. این رنگ‌ها، پوست روشن شما را برجسته می‌کنند و جلوه طبیعی و زیبایی به آرایش شما می‌بخشند.
 2. پوست متوسط: اگر پوست شما متوسط است، می‌توانید از رنگ‌هایی مانند بژ، قهوه‌ای تیره و یا طوسی استفاده کنید. این رنگ‌ها با پوست متوسط هماهنگی دارند و بهترین جلوه را به آرایش شما می‌بخشند.
 3. پوست تیره: اگر پوست شما تیره است، از رنگ‌های قهوه‌ای تیره، بنفش و یا برنز استفاده کنید. این رنگ‌ها با پوست تیره هماهنگی دارند و به آرایش شما حالتی گرم و جذاب می‌بخشند.
 4. پوست آسیایی: برای پوست آسیایی، می‌توانید از رنگ‌های خاکستری، بژ و یا قهوه‌ای متوسط استفاده کنید. این رنگ‌ها با پوست آسیایی هماهنگی دارند و بهترین جلوه را به آرایش شما می‌بخشند.
  15 نکته مهم برای داشتن آرایش چشم زیباتر

در نهایت، برای به دست آوردن بهترین جلوه، بهتر است قبل از شروع به کار، با انتخاب رنگ‌های مناسب، پوست خود را آماده کنید و سپس با استفاده از تکنیک‌های مناسب، آرایش نود خود را انجام دهید.

آرایش نود چیست؟ چطور یک آرایش نود جذاب داشته باشیم

آرایش نود برای پوست روشن

برای پوست روشن، می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که پوست شما را برجسته کنند و در عین حال جلوه طبیعی و ملایمی به آرایشتان ببخشند. در زیر چند راهنمایی برای آرایش نود برای پوست روشن آمده است:

 1. پایه آرایش: برای پایه آرایش، از فاندیشن یا کرم پودر رنگ بژ یا روشن استفاده کنید. این رنگ‌ها با پوست روشن هماهنگی دارند و جلوه طبیعی و ملایمی به پوست شما می‌بخشند.
 2. رنگ لب: برای رنگ لب، از رنگ‌هایی مانند صورتی، شکلاتی و یا قهوه‌ای متوسط استفاده کنید. این رنگ‌ها، پوست روشن شما را برجسته می‌کنند و جلوه طبیعی و زیبایی به آرایش شما می‌بخشند.
 3. رنگ چشم: برای رنگ چشم، از رنگ‌های طوسی، قهوه‌ای تیره و یا صورتی استفاده کنید. این رنگ‌ها با پوست روشن هماهنگی دارند و به جلوه طبیعی و ملایمی به آرایش شما کمک می‌کنند.
 4. روش استفاده از رژگونه: برای رژگونه، از رنگ‌های طوسی و یا صورتی روشن استفاده کنید. قرار دهید رنگ رژگونه را به طور ملایمی و با حواستان به خطوط صورتتان بکشید و سپس با یک برس برای آمیختن آن با پوستتان استفاده کنید.

در نهایت، برای به دست آوردن بهترین نتیجه، با استفاده از تکنیک‌های مناسب، آرایش نود خود را انجام دهید و به خودتان اجازه دهید که زیبایی طبیعی پوستتان برجسته شود.

آرایش نود برای پوست متوسط یا گندمی:

برای داشتن بهترین آرایش نود برای پوست گندمی یا متوسط، می‌توانید برای آرایش چشم از رنگ‌های گرمی که بر پایه بژ یا طلایی هستند کمک بگیرید. استفاده از رژ لب با ته رنگ پرتغالی یا نارنجی و کمی هایلایتر، جلوه آرایشتان را بسیار زیباتر خواهد کرد.

  معروف ترین بادی اسپلش ها کدامند؟

آرایش نود برای پوست تیره:

برای انجام آرایش نود بر روی پوست‌های تیره، بهتر است دور از رنگ‌هایی که در تناژ قهوه‌ای تیره قرار دارند، باشید. چرا که اینگونه رنگ‌های تیره روی پوست تیره شما جذابیتی نخواهند داشت. به جای آن، سعی کنید تناژهای مختلفی از رنگ‌های برنزی یا مسی گرم را روی پوست امتحان کنید و با کمی هایلایتر کار را به پایان برسانید. همچنین استفاده از رژگونه‌ای به رنگ هلویی مات، به جذابیت دوچندان شما کمک خواهد کرد.

چطور یک آرایش نود جذاب داشته باشیم؟

به هماهنگی بین استایل و سبک آرایشی نود توجه کنید

توصیه می‌شود که در آرایش نود، به هماهنگی بین استایل و سبک آرایشی توجه کنید. با توجه به اینکه آرایش نود بسیار طبیعی و ملایم است، بهتر است آن را برای رفتن به مجالسی که قصد پوشیدن لباس‌های پرزرق و برق و زیورآلات مجلل را دارید بر روی صورتتان اعمال کنید.

پاکسازی پوست برای آرایش نود

همچنین، پاکسازی پوست برای آرایش نود بسیار مهم است. برای داشتن آرایش جذاب، باید پوست صورت خود را با پاک کننده مناسب پاک کرده و با شوینده ملایمی بشویید. سپس قبل از شروع آرایش نود، حدود بیست الی سی دقیقه قبل، می‌توانید کمی مرطوب کننده بزنید و از پرایمر استفاده کنید.

زیرسازی اصولی آرایش نود

در مرحله زیرسازی، اگر پوست صاف و شفافی داشته باشید، نتیجه آرایش نود بسیار طبیعی‌تر خواهد بود. بهتر است از کرم پودر یا زیرسازهای سنگین در آرایش نود استفاده نکنید. در صورتی که پوستتان نیاز به زیرسازی دارد، می‌توانید ابتدا مقدار کمی کانسیلر در گودترین قسمت زیر چشم بزنید و سپس با حرکات آرام انگشت حلقه به خوبی آن را محو کنید. در صورت داشتن جوش یا کک و مک نیز، می‌توانید آنها را با مقدار کمی کانسیلر پوشش دهید. سپس با استفاده از کرم پودری که ترجیحاً از نوع مایع باشد، مقدار کمی آن را با پد آرایشی روی صورتتان پخش کنید. بهتر است کرم پودری که از آن استفاده می‌کنید، به هیچ وجه بر روی پوست حالت ماسیدگی پیدا نکند.

  باورهای غلط در مورد کرم‌های ضد آفتاب

آرایش ابروها در میکاپ نود

در مورد آرایش ابروها، ابروهای بولد و کادرکشی شده در آرایش نود هیچ جایی ندارند و جلوه میکاپ را کاملاً مصنوعی می‌کنند. بهترین روش این است که به جای استفاده از مدادهای غلیظ ابرو، یک براش ابروی نازک را به کمی سایه ابرو آغشته کنید و چند خط نازک در جهت رویش موهای ابرویتان بکشید. همچنین، بهتر است از کادر ابرویی خودداری کنید و ابروهای طبیعی دارای قسمت‌های خالی و بدون مو هستند. با این روش، حالت طبیعی ابروهای شما حفظ می‌شود و آرایش نود شما بسیار طبیعی‌تر خواهد بود.

سایه چشم مناسب در سبک آرایشی نود

آرایش چشم مناسب در سبک آرایشی نود باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. اولین نکته این است که باید به نکاتی که درباره آرایش نود برای انواع رنگ پوست گفته شده است دقت کنید و تناژهایی را انتخاب کنید که یک الی دو درجه از رنگ پوستتان تیره‌تر باشند. همچنین، به رنگ چشم‌های خود نیز توجه کنید و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که مکمل رنگ چشم‌هایتان باشند. به عنوان مثال، سایه ارغوانی برای چشم‌هایی با رنگ تیره، سایه صورتی یا طلایی برای چشم‌های آبی و سبز و سایه برنزی برای چشمان فندقی یا سبز رنگ مناسب خواهد بود.

آرایش نود چیست؟ چطور یک آرایش نود جذاب داشته باشیم

خط چشم در سبک آرایشی نود

در آرایش چشم در سبک آرایشی نود، خط چشم را نیز نباید فراموش کنید. اگر می‌خواهید آرایشتان را کاملاً مطابق با سبک آرایشی نود پیش ببرید، بهتر است که خط چشم نکشید و تنها به مژه‌ها پس از شانه کردن کمی ریمل بزنید. اما اگر دوست دارید، می‌توانید یک خط چشم نازک نیز بکشید.

  روتین مراقبت از مو در پاییز ۲۰۲۳

رژگونه مناسب آرایش نود

رژگونه مناسب آرایش نود باید با رنگ پوست شما هماهنگ باشد و به خوبی محو شود. برای انتخاب رنگ رژگونه، به قسمت قبلی مقاله و رنگ‌های مناسب آرایش نود برای انواع رنگ پوست مراجعه کنید.

آرایش لب مناسب میکاپ نود

در آرایش لب در سبک آرایشی نود، داشتن لب‌های هیدراته و خشک و پوسته پوسته نشده بسیار مهم است. لب‌های خود را همیشه با بالم لب یا مرطوب کننده لب تقویت کرده و هر از چند گاهی به لایه برداری کردن آنها بپردازید. بهتر است برای آرایش لب در سبک آرایشی نود از خط لب صرف نظر کنید و فقط از رژ لبی که به رنگ لب طبیعی‌تان نزدیک باشد استفاده کنید.

مراحل آرایش نود و مینیمالیستی

می‌توانید مراحل آرایش نود و مینیمالیستی را در لیست زیر دنبال کنید:

مراحل آرایش نود:

 1. پاکسازی پوست: ابتدا پوست صورت خود را با پاک کننده مناسب پاک کرده و با شوینده ملایم بشویید.
 2. زیرسازی: اگر پوست نیاز به زیرسازی دارد، با مقدار کمی کانسیلر جای جوش‌ها و کک‌ها را پوشش دهید و سپس با کرم پودری مایع صورت خود را پوشش دهید.
 3. چشم: با یک سایه چشم مناسب رنگ چشم‌های خود را پوشش دهید و با ریمل مژه‌های خود را ظاهری بلند و ضخیم بدهید. در صورت تمایل، می‌توانید با قلم چشم یک خط چشم نیز بکشید.
 4. رژگونه: با یک رژگونه مناسب رنگ پوست‌تان، لب‌های خود را پوشش دهید.
 5. گونه: با رژ گونه مناسب رنگ پوست‌تان، گونه‌های خود را پوشش دهید.
 6. ابرو: با یک براش ابروی نازک و کمی سایه ابرو، ابروهای خود را پوشش دهید.
  میسلار واتر چیست؟ باید و نبایدهای استفاده از میسلار واتر

می‌توانید لوازم آرایشی نود را در جدول زیر بیابید:

عنوان لوازم آرایشیتوضیحات
رژ لبرژ لب‌هایی با رنگ‌های تیره و طبیعی مورد استفاده بودند.
ریملریمل‌هایی با قابلیت بلند کردن مژه‌ها و حجم دهی به آن‌ها مورد استفاده بودند.
سایه چشمسایه چشم با رنگ‌های طبیعی و تیره مورد استفاده بودند.
چشم‌کشچشم‌کش‌هایی با رنگ‌های تیره و مشکی مورد استفاده بودند.
رژ گونهرژ گونه با رنگ‌های طبیعی و تیره مورد استفاده بودند.
کانسیلرکانسیلر برای پوشاندن جوش‌ها و کک‌ها مورد استفاده بود.
پودر صورتپودر صورت برای پوشش دادن پوست صورت مورد استفاده بود.
براش ابروبراش ابرو برای پر کردن و ترتیب دادن به ابروها مورد استفاده بود.
بالم لببالم لب برای نرم کردن و ترمیم لب‌های خشک و پوسته پوسته مورد استفاده بود.

سخن پایانی

سبک آرایش نود یا برهنه یکی از انواع سبک آرایش است که ملایم‌تر از بقیه سبک‌ها بوده اما استفاده از این سبک، مهارت خاص خود را می‌طلبد. رنگ پوست، رنگ زیرپوست، رنگ چشم و رنگ لب‌ها اهمیت ویژه‌ای در این نوع از آرایش دارند و باید توجه داشت سایه‌هایی که استفاده می‌کنید چهره شما را از حالت طبیعی خارج نکند و در عین حال ظاهری زننده و شبح‌وار برای شما ایجاد نکند. در استفاده و انتخاب ابزار مربوط به سبک آرایش نود نیز باید توجه ویژه‌ای مبذول داشت تا نتیجه دقیقاً همان چیزی باشد که می‌خواهید.

سؤالات متداول درباره آرایش نود

سبک آرایش نود چیست؟

در آرایش وقتی از سایه‌های الهام‌گرفته شده از رنگ پوست استفاده می‌کنیم طوریکه آرایش به طبیعی‌ترین شکل ممکن به نظر بیاید از سبک آرایش نود استفاده کرده‌ایم.

آرایش نود مناسب چه افرادی است؟

همه افراد می‌توانند از آرایش نود استفاده کنند. نکته مهم این است که در هنگام استفاده باید به رنگ پوست، رنگ چشم و وضعیت لب‌ها توجه شود.

برای انجام آرایش نود به چه لوازمی احتیاج دارید؟

کرم مرطوب‌کننده، کرم پودر مایع، کانسیلر، رژگونه‌ای که روشن نباشد و قلم ابرو ابزاری هستند که می‌توانید در سبک آرایش نود از آن‌ها استفاده کنید. ضمناً آرایش نود را می‌توان با یا بدون رژلب انجام داد. در صورت عدم استفاده از رژلب می‌توانید به‌وسیله انگشتان خود این کار را انجام دهید.

نکات مهم در آرایش نود چیست؟

مهم‌ترین نکته در آرایش نود این است که رنگ پوست، رنگ زیرپوست و رنگ چشم‌ها و رنگ لب خود را بشناسید. قبل از شروع پوست خود را پاک و آب‌رسانی کنید. از کانتور و رژگونه روشن استفاده نکنید. ابروها را با خطوط کوچک پر کنید و از کانسیلر فقط در نواحی گود رفته استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا