نماد سایت هانی مگ

بررسی خواص ژل رویال

خواص ژل رویال

ژل رویال(royal jelly)، شاه انگبین یا شیر زنبور عسل، غذای ملکه بوده و ماده ای بسیار باارزش است. ژل رویال با خواص خارق العاده ای که دارد امروزه در طب سنتی تا تحقیقات موسسه های و دانشگاه های معتبر جهان در کشور های پیشرفته استفاده می شود. اما چه چیزی باعث شده تا این شهد نام ژل رویال(ژل سلطنتی) بگیرد؟ چه خواصی موجب خارق العاده بودن این ماده ژلاتینی شده است؟

در این مقاله به بررسی خاصیت های مختلف ژل رویال، این ماده شگفت انگیز خواهیم پرداخت:

خواص فیزیکی ژل رویال

خواص درمانی ژل رویال ( شاه انگبین)

ژل رویال خاصیت های زیادی دارد اما از گذشته تا کنون به دلیل خواص درمانی فوق العاده ای داشته همواره در طب سنتی مورد توجه بوده است. برخی خاصیت های اعجاب انگیز ژل رویال عبارتند از:

ژل رویال با خواصی که دارد می تواند علائم آلرژی فصلی را کاهش دهد. یکی از خواص ژل رویال این است که به کمک آنتی اکسیدان های زیادی که دارد سطح ایمنی و سلامت بدن را بالا می برد و موجب عملکرد بهتر بدن می شود.

ژل رویال یا شاه انگبین خواص ضد میکروبی دارد. در ژل رویال یک پروتئین ضد میکروب بنام(Riyalisin) وجود دارد که باعث می شود این ماده خاصیت ضد میکروب و ضد التهابی قوی داشته باشد. همچنین ژل رویال در درمان عفونت های ویروسی و بیماری های تنفسی بسیار موثر است.

برای انتقال پیام های عصبی در بدن ماده ای به نام استیل کولین مورد نیاز است. هر گرم از ژل رویال دارای حدود یک میلی گرم از این ماده می باشد. از این رو به دلیل وجود این ماده، ژل رویال خاصیت درمانی برای اختلالات حافظه و یادگیری دارد. همچنین مواد آنتی اکسیدان ژل رویال، آن را برای بیماری هایی چون آلزایمر مفید ساخته است.

تحقیقات فراوانی در مورد تاثیر ژل رویال بر یائسگی انجام یافته است. نتایج این تحقیقات حاکی از تاثیر ژل رویال بر کاهش عوارض یائسگی و بهبود آن بوده است.

پژوهش های انجام یافته در این زمینه نشان دهنده خاصیت عالی ژل رویال برای درمان ناباروری است. استفاده از ژل رویال به ویژه در طولانی مدت موجب تنظیم تعادل هورمان ها خواهد شد. به طور کلی ژل رویال موجب افزایش میل جنسی، بهبود سلامت تخمک و اسپرم، درمان کمبود تخمک در زنان می شود. این ماده تاثیر مناسبی نیز در درمان ناباروری مردان دارد.

از جمله علل پوکی استخوان کمبود ویتامین B12 در بدن انسان است. ژل رویال ماده ای سرشار از ویتامن B12 است و از این جهت برای جلوگیری پوکی استخوان مفید است. همچنین وجود کلسیم در ژل رویال آن را در مقابل پوکی استخوان مفید می سازد. مصرف ژل رویال قبل از دوران یائسگی در زنان موجب استحکام استخوان ها خواهد شد.

ژل رویال از جمله موثر ترین مواد برای بیماری شایع کم خونی است. شاه انگبین موجب افزایش تعداد سلول های قرمز خون و جلوگیری از کم خونی می شود. در واقع ژل رویال موجب افزایش تستوسترون و باعث بالارفتن تعداد گلبول های قرمز خون می شود.

در زمینه تاثیر ژل رویال بر شادابی و سلامت پوست پژوهش های فراوانی انجام یافته است. نتایج نشان دهند آن است که ژل رویال با افزایش میزان تولید کلاژن، موجب جوانی و شادابی پوست می شود. همچنین وجود ویتامین های A, C, D, E این ماده را برای سلامتی پوست بسیار مفید می سازد.

عسل و ژل رویال هردو برای درمان زخم ها بسیار مفید هستند. ژل رویال موجب تسریع روند کوچ یاخته های فیبروبالست می شود. فیبروبلاست ماده است که در درمان زخم ها سبب تعادل چربی های مختلف زخم می شود.

ژل رویال در واقع می تواند یک نوع درمان طبیعی برای دیابت تلقی شود. این ماده به خصوص برای درمان دیابت نوع 2 موثر است.

ژل رویال مقدار زیادی ویتامین B Complex، مواد معدنی و اسید فولیک دارد که برای بیماری های مختلف سیستم عصبی چون درمان آلزایمر، افسردگی، بی خوابی و استرس بسیار موثر است.

نتایج تحقیقات متعدد نشان داده است که استفاده از ژل رویال موجب درمان زخم های دهان بیمارانی که شیمی درمانی می شوند و تسریع روند بهبود آن ها می شود. همچنین وجود ماده ای به نام HAD10 به آن خاصیت ضد سرطانی می بخشد.

استفاده مداوم و طولانی مدت ژل رویال موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و طول عمر خواهد شد.

ژل رویال سوخت و ساز چربی را بدن بالا می برد و به این طریق موجب کاهش کلسترول خون می شود و در نتیجه از بیماری فشارخون و همچنین بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

ژل رویال، ژل سلطنتی

ژل رویال با خواص باورنکردنی که دارد در درمان و جلوگیری از بیشتر بیماری ها مفید است. این شهد شاهانه به ویژه برای درمان ناباروری، پوکی استخوان و کم خونی نتایج فوق العاده ای دارد. به راستی که این شهد با این خواص خارق العاده، شایسته نام ژل رویال (سلطنتی) است. با استفاده مداوم از این ماده اسرار آمیز مطمئنا تاثیر آن را ملاحظه خواهید کرد.

منبع

خروج از نسخه موبایل