راهنما خرید

بررسی نکات مهم درانتخاب یک یخچال فریزر مناسب + معرفی ویژگی های یخچال فریزر

یخچال فریزر
362بازدید

یخچال فریزر همیشه یکی از مهمترین لوازم منزل شناخته شده است. فرض کنید که این جعبه قد بلند، که در کنج آشپزخانه شما قد علم کرده است، یک روز خراب شده است. عی وااای حالا با مواد غذایی داخل یخچال و مواد منجمد و یخ زده توی فریزر چکار کنم؟؟ اگه زود به دادش نرسم فاجعه میشه. در ادامه با ما همراه باشید تا با راهنمای خرید یخچال فریزر آشنا شوید.


فهرست مطالب


نکات مهم در انتخاب یک یخچال فریزر مناسب چیست؟

 1. یکی از نکات حائز اهمیت برای یک انتخاب خوب در خرید یخچال ، میزان استفاده هر خانواده نسبت به تعداد نفرات و حجم مورد نیاز هر خانوار می‌باشد که با توجه به گنجایش یخچال و فریزرها می‌توان آن را انتخاب و خریداری نمود.( در ادامه و در بخش معرفی انواع یخچال‌ها بیشتر با نوع مصرف آنها آشنا خواهید شد)
 2. شما باید مقدار بودجه‌ایی که میخواهید برای خرید مصرف کنید را مشخص کرده و با توجه به رقم خود در مدل های مختلف موجود در بازار جستجو کنید .
 3. یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب و خرید یک یخچال مناسب ، فضا و مکانی است که در آشپزخانه منزل خود برای یخچال و فریزر تئبیه شده است ، بنابراین شما باید قبل از انتخاب یک مدل ، سایز و فضای خود را سنجیده تا انتخابی مناسب و مفید داشته باشید.
 4. نمودار مصرف انرژی هر یخچال میزان مصرف برق آن را نسبت به کارکرد آن نمایش می‌دهد. از آنجایی که یخچال از دسته لوازم برقی است که همیشه به طور مداوم روشن است ، بنابراین میزان مصرف انرژی آن در هزینه برق مصرفی خانه شما مؤثر خواهد بود.

راهنمای خرید یخچال و فریزر

۱- هزینه و بودجه لازم برای خرید یخچال

اولین موردی که در راهنمای خرید این وسیله بررسی می‌شود، مسئله‌ مقدار بودجه و هزینه است.اگر شما بودجه مشخصی را برای خرید یخچال درنظر بگیرید، می‌توانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید. در حال حاضر مدل‌های مختلفی از یخچال با محدوده‌های قیمتی متفاوت در بازار موجودند که انتخاب را برای شما آسان‌تر می‌کنند.البته به این نکته توجه داشته باشید که خرید یخچال گران‌تر به معنای بهتر بودن آن نیست، شما باید با در نظر گرفتن قیمت، سایر فاکتورهای راهنمای خرید یخچال را هم در نظر بگیرید.

۲- میزان مصرف انرژی یخچال فریزر

از آن جایی که یخچال‌‌ها به صورت دائمی در حال کار و روشن‌اند، بدون شک انرژی و برق بیشتری هم مصرف می‌کند. یکی از نکات مهم راهنمای خرید یخچال فریزر که باید به آن توجه کنید، برچسب انرژی آن است. برچسب انرژی میزان مصرف انرژی یخچال را به شما نشان می‌دهد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزرها هستید؟ آیا با جدیدترین تلویزیون های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

میزان مصرف انرژی یخچال فریزر

یخچال‌های نسل جدید با موتورهای اینورتر یا خطی طراحی شده‌اند که برچسب انرژی ++A دارند. موتورهای اینورتر کمک می‌کنند تا حجم بار ورودی یخچال متغیر شود و تنها با یک قدرت ثابت کار نکنند.کارکرد یخچال‌ با موتور اینورتر به این شکل است که در فصول گرم سال، موتور با بیشترین حد توان خود کار می‌کند و در فصول سرد، از کمترین توان موتور استفاده می‌شود.

  راهنمای خرید مخلوط کن + بررسی نکات ایمنی در استفاده از مخلوط‌‌ کن

۳- گنجایش یخچال فریزر

یکی از مواردی که در راهنمای خرید یخچال فریزر بررسی می‌شود، گنجایش و ظرفیت یخچال است. یخچال‌های موجود در بازار گنجایش‌های متفاوتی دارند. شما باید پیش از خرید یخچال، تعداد اعضای خانواده خود و میزان رفت‌ و آمد مهمان به خانه خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن یکی از مدل‌های یخچال فریزر، یخچال ساده و تک، یخچال ساید بای ساید و دو قلو را انتخاب کنید.

۴- امکانات یخچال فریزر

یکی از مواردی که هنگام خرید یخچال باید به آن توجه کنید، امکانات یخچال است. یعنی شما می‌توانید بر اساس نیاز خود یخچالی با امکانات آبریز، یخ‌ساز و حتی ساده و معمولی بخرید.

توجه داشته باشید که هر چه امکانات یخچال بیشتر باشد، به طور قطع بر میزان افزایش قیمت هم موثر است. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزرها هستید؟ آیا با جدیدترین ظرفشویی های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

۵- متراژ آشپزخانه

برای این که بتوانید در خرید یخچال، انتخاب مناسبی داشته باشید حتما به متراژ آشپزخانه خود توجه کنید.یخچال‌ها در اندازه‌های مختلف در بازار موجودند و شما می‌توانید یخچال مناسب خود را پیدا کنید.

متراژ آشپزخانه

برای این کار دقت کنید که با نصب یخچال تا چه میزان فضا اشغال می‌شود و آیا شما به راحتی می‌توانید تردد کنید و کارهایتان را انجام دهید؟

۶- توجه به برند یخچال فریزر

یکی از مواردی که این روزها بسیار مورد توجه است، خرید یخچال و سایر لوازم خانگی از برندهای معروف و شناخته شده است.بهتر است هنگام خرید یخچال، به سراغ برندهای معروف و قدرتمند بروید تا مجبور نباشید بعد از خرید هزینه‌های بیشتری بابت تعمیرات و حتی تعویض آن بپردازید. در این زمینه، دور برندهای ناشناخته را خط بکشید.

  راهنمای خرید انواع سرویس قابلمه + بررسی بهترین قابلمه برای پخت و پز در طب سنتی

۷- طراحی و رنگ یخچال فریزر

یکی از مواردی که در خرید یخچال باید به آن توجه کنید، طراحی و رنگ یخچال است.بعضی از یخچال‌ها با یک نمایشگر دیجیتالی روی صفحه، طراحی شده‌اند که به راحتی دمای داخل یخچال را نشان می‌دهند یا به همان شکل ساده در بازار موجودند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزرها هستید؟ آیا با جدیدترین لباسشویی های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

طراحی و رنگ یخچال فریزر

همچنین از آن جایی که یخچال به دلیل بزرگ بودن، تاثیر زیادی در دکور آشپزخانه دارد بهتر است طرح و رنگ یخچال، متناسب با فضای آشپزخانه انتخاب شود.

۸- خرید از فروشگاه‌های معتبر

یکی از مواردی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید به آن بسیار توجه کنید، خرید یخچال از فروشگاه‌های معتبر است. گاهی ممکن است فروشنده، یخچالی را به شما بفروشد که قطعات آن اصل نباشد پس بهتر است قبل از خرید به چند فروشگاه سر بزنید و شماره سریال یخچال مورد نظر خود را با یکدیگر مقایسه کنید.
وقتی از یک فروشگاه شناخته شده و معتبر، یخچال می‌خرید نگرانی‌های شما بسیار کمتر می‌شود. بهتر است نام کامل مدل موردنظر را از فروشنده بپرسید و آن را در وبسایت اصلی برند یخچال جست و جو کنید. اگر مشخصات مدل مدنظر در وبسایت اصلی با یخچال داخل فروشگاه یکسان بود، می‌توانید با اطمینان آن را بخرید.

۹- گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، یکی از مهم‌ترین موارد راهنمای خرید یخچال است. وجود گارانتی و ضمانت‌نامه معتبر، بابت یک سری از خطرات احتمالی که ممکن است برای یخچال اتفاق بیفتد، خیالتان را راحت می‌کند.گاهی بعضی از افراد گمان می‌کنند که تنها خرید برندهای معروف و شناخته‌شده کافی است و به گارانتی نیاز ندارند. پس به سراغ خرید یخچال‌های بدون گارانتی می‌روند که با قیمت کمتری در بازار موجودند.

اما این عقیده درست نیست، ممکن از است از میان هزاران محصول تولیدی یک برند، حتی برندی معروف، ۱۰ عدد آن خراب باشد، پس اگر این کالا را با گارانتی بخرید در صورت خرابی، گارانتی موردنظر آن را تعمیر یا تعویض می‌کند. بیشتر شرکت‌های گارانتی، یخچال را ۲ سال و کمپرسور آن را ۵ تا ۱۰ سال گارانتی می‌کنند.

   راهنمای خرید ماشین لباسشویی سامسونگ + آشنایی با انواع موتور لباسشویی سامسونگ 

معرفی ویژگی های یخچال فریزر مناسب

 • فیلتر تصفیه آب: آلودگی های آب را بدون حذف نمودن مواد معدنی آن از بین می برد. با وجود فیلتر آب ، دیگر شما نگران ناخالصی های آب نیستید ، چون این وسیله آب را تصفیه می کند. دقت داشته باشید که وقتی رنگ فیلتر عوض میشود (پس از حدود یکسال استفاده) زمان عوض کردن آن فرا رسیده است.
 • لامپ های ال ای دی داخلی و خارجی: با بیشترین بازده انرژی در مقایسه با سایر انواع لامپ ها، سهولت دید را برای مشاهده و استفاده از مواد داخل و نیز پر کردن لیوان ها از آب و یخ، فراهم می کنند. کم مصرف بودن این لامپ ها به طبع گرمای کمتری را نیز تولید می کند. همچنین لامپ های ال ای دی طول عمر بالایی داشته و تنوع رنگ زیادی نیز دارند.
 • دکمه های دیجیتالی تنظیم درجه یخچال و فریزر: به شما کمک می کند میزان برودت یخچال و فریزر خود را به دلخواه تنظیم کنید.
 • دکمه های کنترل لمسی (touch control panel): دکمه های کنترل لمسی که با تکنولوژی سنسور نوری ساخته شده است امکان انتخاب سریع و آسان عملکردها را به شما می دهد.
 • برفک آب کن اتوماتیک: به طور خودکار برفک های ایجاد شده را آب کرده و شما را از خستگی ناشی از آب کردن دستی آن ها مصون می دارد.
 • قفسه های داخلی قابل تنظیم: به شما کمک می کند اشیایی را که ارتفاع متفاوتی دارند، به راحتی در یخچال خود جاسازی کنید.
 • ظروف ویژه نگهداری تخم مرغ یا نوشیدنی ها:  به استفاده بهینه از فضای یخچال کمک نموده و نظم و آراستگی بیشتر فضای داخلی یخچال شما را فراهم می کنند.
 • دکمه های تنظیم کننده رطوبت: با استفاده از آن ها می توانید رطوبت مناسب برای انواع متفاوت میوه ها، سبزیجات و مواد غذایی را به دلخواه تنظیم کنید.
 • محفظه بار: از طریق آن دسترسی راحت به اشیای پر استفاده ای مانند بطری های نوشیدنی و شیشه های سس بدون باز کردن کل درب یخچال میسر بوده و اینگونه از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می شود.
 • زنگ هشدار باز ماندن درب: در صورتیکه درب یخچال کاملاٌ بسته نشده و برای مدتی باز بماند، با ایجاد صدای آژیر شما را از آن آگاه ساخته تا از هدر رفتن سرما و انرژی جلوگیری کنید.
 • سیستم جریان هوای چندگانه (multi air flow): در این سیستم، دریچه های متعددی برای جریان یافتن هوا داخل یخچال تعبیه شده است که کمک می کند تمامی طبقات یخچال به سرعت و به صورت یکپارچه خنک شوند.
 • سیستم biosilver: این سیستم در قسمت خشک کن محفظه نگهداری سبزیجات تعبیه شده و با استفاده از یون نقره، از رشد قارچ، باکتری و مخمر جلوگیری می کند.
یخچال فریزر
 • لاستیک ضد باکتری دور درب bioshield: بایو شیلد عاملی ضد باکتریایی است که از تشکیل باکتری در فضای داخلی یخچال می کاهد.
 • لازم به توضیح است که هر سه سیستم جریان هوای چندگانه،  بایو سیلور و بایو شیلد، به حفظ تازگی و ماندگاری بیشتر مواد غذایی کمک می نمایند.
 • سیستم nanosilver: این تکنولوژی که از طرف شرکت سامسونگ ارائه شده است، با استفاده از نانوذرات نقره، باکتری ها را از بین می برد. این سیستم در یخچال ها، ماشین های لباسشویی، دستگاه های تهویه مطبوع، خوشبو کننده های هوا و جارو برقی ها به کار می رود.
 • کمپرسور خطی:  فن آوری کمپرسور خطی با کم کردن نقاط اصطکاک در کمپرسور معمولی از ۴ به یک نقطه، علاوه بر کاهش سروصدا باعث طول عمر بیشتر کمپرسور نیز میگردد.در کمپرسورهای معمولی اجزاء گردنده باعث اتلاف انرژی می شوند اما کمپرسور خطی با اتصال مستقیم به موتور، صدا و تلفات کمتری در انرژی ایجاد میکند. گفته می شود یخچال های دارای کمپرسور خطی، ۳۰ درصد کمتر از یخچال هایی که دارای کمپرسورهای معمولی هستند انرژی مصرف میکنند.
 • رفع کننده بوی بد کاتیکان (catechin deodorizer): کاتیکان ماده ای است که از برگ چای سبز به دست آمده و دارای آنتی بیوتیک طبیعی و خاصیت آنتی اکسیدان است. این ماده هم چنین از پیری زودرس جلوگیری کرده و در دیرتر فاسد شدن مواد غذایی نیز مؤثر است. اخیراٌ شرکت ال جی این ماده را در یخچال های خود به کار برده تا علاوه بر طولانی تر شدن عمر مواد غذایی، از انتشار بوی بد در فضای یخچال نیز جلوگیری شود.
 • یون سبز: یون های سبز از فرمالین اعمال شده به داخل یخچال تولید می گردند. فرمالین یک ماده معدنی است که به وسیله برخورد با آب موجب الکترولیز مولکول های آب و تولید یون می گردد. این یون ها باکتری های مضر موجود در فضای یخچال را از بین می برند.
 • سیستم خنک کننده با یون سبز (green ion door cooling): این تکنولوژی که توسط شرکت ال جی ارائه شده است، از مجرایی که دارای ماده کاتیکان است و همچنین یون های سبز، برای ایجاد هوایی خنک، تازه و پاک در درون یخچال استفاده می کند. در این سیستم هوای تصفیه نشده درون یخچال از مجرای کاتیکان عبور کرده، بوی بد و باکتری های موجود در آن زدوده می شود. هوای خنک پاک و خالص خروجی به همراه یون های سبز در جهات مختلف و در تمامی نقاط یخچال به طور یکسان پخش شده، سالم ماندن مواد غذایی و ماندگاری بیشتر آن ها را به همراه می آورند.
 یخچال فریزر
 • سیستم افزودن ویتامین (ویتاپلاس): میوه ها و سبزیجاتی که داخل محفظه مخصوص یخچال قرار می گیرند، پس از مدتی در اثر فرایند اکسیداسیون، رنگ طبیعی و تازگی خود را از دست می دهند. تکنولوژی ویتا پلاس (vita plus) با کمک به حفظ ویتامین های این مواد به ویژه حفظ ویتامین c، به حفظ هرچه بیشتر تازگی مواد غذایی و جلوگیری از فساد آن ها کمک می نماید.
 • یونیزاسیون: در یخچال هایی که سیستم یونیزاسیون دارند، از الکترودها برای تولید یون استفاده می شود. این یون ها در کاهش باکتری های محیط یخچال و باکتری های موجود در هوای آن، بسیار مؤثرند.
 • پوشش آنتی باکتریال سیلور نانو: بسیاری از باکتری های موجود در هوا می توانند به محفظه های داخل یخچال نفوذ کرده و باعث خراب شدن مواد غذایی گردند. اما با وجود پوشش آنتی باکتریال سیلور نانو که توسط شرکت سامسونگ ارائه شده، دیواره های داخلی یخچال که با ذرات نقره پوشش داده شده اند می توانند %۹۹٫۹ باکتری ها را از بین برده، از تکثیر باکتری ها جلوگیری کرده و در نتیجه نگهداری بهداشتی و حفظ تازگی مواد غذایی را ممکن سازند.
 • فن آوری super freeze: فن آوری سوپرفریز که توسط شرکت سامسونگ عرضه شده، با فریز کردن بسیار سریع غذاهای دلخواه، طعم دلپذیر و آبدار بودن آنها را برای مدتی طولانی تر حفظ می کند.
  راهنمای خرید همزن برقی باکیفیت و ارزان + معرفی انواع دستگاه همزن آشپزخانه

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید یخچال فریزر آشنا شدید. همچنین از ویژگی ها آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

علت یخ زدگی مواد غذایی داخل یخچال چیست؟

دمای یخچال بیش از حد پایین باشد. به نحوه چیدمان در یخچال توجه نمایید، ممکن است مواد غذایی بیش از حد به دیوار پشتی یخچال چسبیده باشند. با توجه به اینکه قسمت انتهایی کابین یخچال سردتر است، لازم است مواد غذایی که رطوبت بیشتری دارند و سریع‌تر دچار یخ زدگی می‌شوند را در این قسمت قرار ندهید.

دمای داخل یخچال و فریزر بصورت نرمال چقدر بایدباشد؟

+۵ درجه سانتی گراد یخچال و -۱۸ درجه سانتی گراد فریزر

پاسخ دهید