راهنما خرید

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ال جی بر اساس برنامه های شستشو + بررسی انواع روش های ریست ماشین ظرفشویی lg

بی‌گمان وجود ماشین ظرفشویی در آشپزخانه یک کمک بزرگ به شما است تا اوقاتتان را همراه با خانواده و مهمانان بگذرانید. این محصولات یکی از پیشرفته‌ترین دستیارهای آشپزخانه هستند که علاوه‌بر سریع کردن کارهای آشپزخانه، ظروف را با مصرف کم آب و شوینده شستشو می‌دهند. در ادامه ما را همراهی کنید تا ابتدا شما را بیشتر با برند ال جی آشنا نموده و سپس به بررسی کاربرد برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی بپردازیم.


فهرست مطالب


معرفی برند ال جی

کمپانی کره‌ای ال جی از برترین تولید کنندگان لوازم خانه و آشپزخانه است. یخچال، تلویزیون، لباسشویی و ماشین ظرفشویی ال جی از محبوب‌ترین محصولات بازار هستند که هرساله بخش مهمی از جوایز را نیز به خود اختصاص می‌دهند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های ال جی آشنا شده‌اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید. سابقه‌ی طولانی این برند در تولید انواع لوازم الکترونیکی علاوه‌بر ایجاد اطمینان و اعتماد به محصولات آن، تجربه‌ی کافی برای تولید محصولات کاربر پسند را در اختیال LG قرار داده است.

 برند ال جی

یکی دیگر از فاکتورهایی که محبوبیت تولیدات الجی را چند برابر کرده است، پیشرفت محصولات این کمپانی همگام با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز است. ال جی تکنولوژی را همراه با طراحی ظریف و زیبا ترکیب کرده است تا به ترکیبی بی‌نظیر از مدرنیته و ظرافت برسد. ماشین ظرفشویی ال جی از لوکس‌ترین تولیداتی است که به بازار معرفی شده است؛ طراحی برنامه‌های شستشوی کاربردی استفاده از این محصولات را بسیار راحت نموده است. ادامه‌ی مطلب را همراه با کاشانه باشید تا انواع برنامه‌های ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی کنیم.

بررسی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که در بخش‌های پیشین بررسی کردیم، ماشین ظرفشویی ال جی از پیشرفته‌ترین انواع ماشین ظرفشویی در بازار است. تعبیه‌ی امکانات گوناگون و برنامه‌های شستشوی متنوع در این محصول موجب ایجاد حالت‌هایی بسیار کاربردی برای شستشوی ظروف، آبکشی اضافه و ضدعفونی می‌گردد. در ادامه کابردر تمامی دکمه‌های انواع ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی خواهیم نمود.

روشن کردن ماشین ظرفشویی ال جی

طراحی خاص و مدرن ماشین ظرفشویی LG همواره نظر کاربران بسیاری را به سمت این محصولات جلب نموده است. لازم به ذکر است بدانید ال جی برای روشن نمودن دستگاه دکمه‌ای را در نظر نگرفته است؛ شروع شستشو با انتخاب برنامه و بستن درب آغاز می‌گردد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

  راهنما خرید چای ساز بوش + معرفی مدل‌های محبوب

تخلیه کردن آب اضافی داخل ظرفشویی

متخصصان ال جی جهت تخلیه‌ی آب داخلی مخزن نیز دکمه‌ی خاصی را در نظر نگرفته‌اند تا طراحی آن پیچیده نشود. با انتخاب یک برنامه و بستن درب، آب داخلی دستگاه تخلیه شده و پس از آن می‌توانید دستگاه را خاموش کنید.

تخلیه کردن آب اضافی داخل ظرفشویی

برنامه شستشوی care

همان‌طور که از نام این برنامه‌ی شستشو مشخص می‌شود، مخصوص شستشوی ظروف حساس مانند کریستال‌ها است که نیاز به مراقبت دارند. شستشو با بخار از مهم‌ترین بخش‌های شستشوی آن بوده و به‌گونه‌ای طراحی شده است تا روی ظروف خط و خش نیندازد.

طریقه‌ی دقیق شستشو در این برنامه با فعال شدن پیش شستشو یا prewash آغاز شده و با برنامه‌ شستشوی همراه با بخار ادامه می‌یابد؛ در پایان نیز دو برنامه آبکشی و خشک کن فعال می‌گردد. در این برنامه شما می‌توانید برنامه‌های جانبی را مانند اسپری و بخار، به دلخواه خود کنترل نمایید؛ بدین ترتیب زمان شستشوی متغیر خواهد بود. لازم به ذکر است در پایان برنامه‌ی care نیز برنامه خنک کننده محیط داخلی فعال می‌گردد.

برنامه شستشوی Quick and Dry

زمان لازم برای اجرای کامل این برنامه 59 دقیقه بوده و استفاده از آن برای ظروف غیر چرب مناسب‌تر است. در ابتدای برنامه حالت پیش شستشو یا prewash فعال می‌شود تا آلودگی‌های سطحی ظروف تمیز شود؛ در ادامه، برنامه شستشو اصلی فعال شده و فرایند شستشو آغاز می‌گردد.

برنامه شستشوی Quick and Dry

در پایان نیز طبق معمول برنامه خنک سازی یا همان cool dry جهت خنک سازی محیط داخلی ظرفشویی فعال می‌شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید.

برنامه شستشوی Quick

برنامه شستشوی سریع که در پنل نمایشگر با اسم Quick نمایش داده می‌شود، برنامه‌ای 29 دقیقه‌ای در حالت شستشوی ملایم است؛ بنابراین استفاده از آن برای ظروفی که خیلی چرب نیستند توصیه می‌شود. در این حالت دو عملکرد spray و rinse (که در ادامه آن‌ها بررسی خواهیم نمود) غیر فعال می‌گردد. در بررسی‌های دقیق‌تر این برنامه دارای یک دور شستشو به همراه دو بار آبکشی است؛ این برنامه در پایان از حالت خشک کننده برخوردار نبوده و ظروف به کمک قابلیت cool dry خنک می‌شوند.

  بررسی نکات مهم درانتخاب یک یخچال فریزر مناسب + معرفی ویژگی های یخچال فریزر

برنامه شستشو ECO اقتصادی

برنامه‌ی شستشوی اقتصادی که با عنوان ECO در کنار سایر برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی قابل رویت است، به‌معنی استفاده بهینه در مصرف آب و برق می‌باشد. این برنامه‌ی شستشو که با عنوان برنامه سازگار با محیط زیست نیز شناخته می‌شود، شستشوی ظروف را در سه مرحله‌ی پیش شستشو، آبکشی و شستشوی اصلی با مصرف کم‌ترین میزان آب و شوینده و همچنین در دمای متوسط شستشو می‌دهد.

برنامه شستشو ECO اقتصادی

استفاده از این برنامه برای تمیز کردن ظروف روزانه بیشتر توصیه می‌شود و اگر ظروف چربی دارید، بهتر است از دیگر برنامه‌های ماشین ظرفشویی ال جی مانند پاور استفاده نمایید. لازم به ذکر است که در برنامه‌ی شستشوی اقتصادی SPRAY عمل نمی‌کند.

برنامه شستشوی خودکار یا Auto

برنامه شستشوی خودکار که بر روی پنل کنترل با نام auto نمایش داده می‌شود، یکی از جدیدترین قابلیت‌هایی است که به ماشین ظرفشویی ال جی اضافه شده است. اگر ماشین ظرفشویی شما مجهز به این برنامه است، سنسورهای تشخیص دهنده میزان لکه، باتوجه به میزان چربی و وزن ظروف، استفاده از شوینده و آب را کنترل کرده و همچنین دمای آب را تنظیم می‌کنند.

در برنامه شستشوی خودکار spray به حالت غیرفعال درآمده و کاربر نمی‌تواند شدت خروچ آب از آبفشان‌ها را کنترل نماید. auto با نمایش حرف F بر روی نمایشگر نشان می‌دهد که سنسور اندازه گیری لکه ظروف فعال شده و برنامه در حالت اجرا می‌باشد. لازم به ذکر است که در پایان شستشوی اتوماتیک و یا خودکار قابلیت COOL DRY برای خشک و خنک کردن ظروف فعال می‌گردد.

برنامه شستشوی دوگانه یا spray dual

برنامه‌ی شستشوی دوگانه با تمرکز بر روی فرایند شستشوی اصلی و آبکشی، ظروف را کاملاً تمیز می‌نماید. روند شستن ظروف با prewash یا همان پیش شستشو آغاز شده و با شستشوی اصلی ادامه می‌یابد. برنامه شوینده ظروف دوگانه با 3 دور آبکشی و فعالسازی خشک کن به پایان می‌رسد. در حین اجرای برنامه گزینه‌ی نیم بار یا همان half load بر روی نمایشگر نشان داده‌ می‌شود؛ اما عملکرد شستشو در هر دو سبد اجرا می‌شود.

فعال شدن اسپری‌ها و میزان فشار آب از آن‌ها، بصورت خودکار در حالت متوسط بوده؛ اما بسته به سلیقه‌ی شما قابلیت تغییر دادن را دارد. برنامه‌ی شستشوی دوگانه نیز مانند دیگر برنامه‌ها در پایان با فعال شدن خنک کننده یا cool dry به آخر می‌رسد.

برنامه شستشوی power در ظرفشویی ال جی

اگر بعد از یک مهمانی، می‌خواهید ظروف چرب را شستشو دهید، بهتر است این برنامه را فعال کنید. شستشوی قوی در این برنامه با prewash یا پیش شستشو آغاز می‌شود و شستشوی اصلی با بخار پس از آن فعال می‌شود. این شستشو با سه دور برنامه آبکشی ظروف و خشک کن به پایان می‌رسد.

برنامه شستشوی power در ظرفشویی ال جی

cool dry نیز برای خنک کردن ظروف و ماشین ظرفشویی فعال می‌شود. لازم است این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید که در حین شستشوی پاور، برنامه‌های تکمیلی همانند اسپری و نیم بار غیر فعال می‌گردند.

  غذاساز چیست؟ + بررسی مشخصات یک غذاساز خوب

قابلیت شستشوی نیم بار half load

احتمالاً شما نیز شنیده‌اید که استفاده از ماشین ظرفشویی تنها برای شستشوی ظروف مهمانی کاربرد دارد و برای شستن ظروف روزانه مناسب نیست. این عقیده با اضافه شدن قابلیت نیم بار به ماشین ظرفشویی ال جی دیگر درست نیست؛ زیرا قابلیت نیم بار با فعال کردن یک بخش ظرفشیی با صرفه‌جویی در مصرف آب شوینده کاملاً مناسب برای شستن ظروف روزانه است. برای استفاده از شستشوی نیم بار، پس از انتخاب برنامه‌ی شوینده، قابلیت half load را فعال کنید تا تنها ظروف موجود در یکی از سبدها شستشو داده شود.

قابلیت Dealy Start در ظرفشویی ال جی

این قابلیت امکان تأخیر برنامه‌ی شستشو را ممکن می‌کند؛ بدین ترتیب می‌توانید یک شمارش معکوس را در 24 ساعت آینده در سیسم فعال کنید تا ماشین ظرفشویی شروع به کار نماید.

قابلیت child lock یا قفل مخصوص کودک

اگر در خانه کودک دارید و احتمال می‌دهید با دستکاری ماشین ظرفشویی را بهم بریزد، می‌توانید دکمه child lock را به مدت سه ثانیه فشار دهید؛ بدین ترتیب کلیه قابلیت‌ها به‌جز حالت power و قفل کودک غیر فعال می‌شوند.

قابلیت spray چه کاربردی دارد؟

در این قابلیت میزان فشار آبفشان‌ها در سه حالت کم، متوسط و بالا قابل تنظیم است. این قابلیت در برخی از برنامه‌های شستشو غیر فعال می‌شود که در قسمت‌های پیشین به ان اشاره نمودیم.

چه وقتی از قابلیت UV استفاده کنیم؟

برخی از ماشین‌های ظرفشویی ال جی از قابلیت UV جهت ضد عفونی و استریل کردن داخلی برخوردار هستند. باتوجه به اینکه ممکن است باکتری‌ها در محیط و درزهای داخلی ظرفشویی رشد نمایند استفاده از لامپ UV برای ضدعفونی محیط داخلی بسیار کاربردی است.

 قابلیت UV

این قابلیت را می‌توانید پس از انتخاب برنامه‌ی شستشو انتخاب کنید. فعال شدن این قابلیت در نمایشگر ماشین ظرفشویی با پیغام ST نشان داده خواهد شد.

برنامه rinse چه کاربردی دارد؟

اگر پس از شستشو احتیاج دارید، یک‌بار دیگر آبکشی را فعال کنید و یا صرفاً می‌خواهید ظروف را گردگیری نمایید rinse گزینه‌ی خوبی است؛ بدین ترتیب ظروف یک بار دیگر با دمای بالا (حدود 80 درجه سانتی گراد) آبکشی می‌گردند.

  راهنمای خرید مخلوط کن + بررسی نکات ایمنی در استفاده از مخلوط‌‌ کن

چه موقع اقدام به ریست ماشین ظرفشویی ال جی کنیم؟

قبلا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی را معرفی کرده و راهکارهای آنها را نیز بررسی کردیم. یکی از اقدامات مثبت و مفیدی که می توان برای رفع این ارورها انجام داد، ریست کردن ماشین است. همچنین وقتی برنامه هایی که تنظیم کرده اید به درستی کار نمی کنند و یا اصلا اجرا نمی شوند، شاید ریست ماشین ظرفشویی lg راهگشا باشد. قفل شدن پنل کاربری، گرم نشدن آب و این قبیل موارد هم، اگر مسئله مربوط به خرابی قطعات نباشد، معمولا با ریست کردن دستگاه برطرف می شوند. گاهی این کار زمانی انجام می شود که بخواهید ظروف داخل دستگاه را کمک یا زیاد کرده و یا برنامه شستشوی انتخاب شده را تغییر دهید.

معرفی انواع روش های ریست ماشین ظرفشویی ال جی

ریست کردن ماشین های ظرفشویی ال جی انواع و روش های مختلفی دارد که هرکدام با توهج به مدل ماشین ظرفشویی متفاوت خواهد بود. در ادامه متن به معرفی روش های این کار می‌پردازیم تا با بتوانید با مطالعه این نکات در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

ریست ماشین ظرفشویی با دکمه ریست

در ماشین ظرفشویی های جدید lg دکمه ریست تعبیه شده است تا فرایند راه اندازی مجدد، راحت تر انجام شود. کافی است این کلید را که روی پنل قرار دارد فشار داده و یا نگه دارید تا ماشین ریست شود.

ریست ماشین ظرفشویی ال جی با دکمه ریست

ریست کردن ماشین ظرفشویی بدون دکمه ریست

عملیات ریست ماشین ظرفشویی ال جی بدون دکمه ریست هم امکان پذیر است. برای این منظور دو راه وجود دارد که عبارتند از:

1-قطع جریان برق ظرفشویی ال جی

قطع کردن جریان برق، یکی از ساده ترین روش ها برای ریست کردن ماشین ظرفشویی l g و سایر برندهاست. در این روش باید اول کلید پاور یا روشن و خاموش دستگاه را زده و آن را خاموش کنید. سپس دوشاخه برق دستگاه را از پریز بیرون بکشید و بعد از حدود 15 دقیقه، مجددا آن را به برق وصل کنید. 30 ثانیه بعد ماشین را روشن کرده و با اجرای یک برنامه شستشو، عملکرد آن را تست کنید.

2-دکمه های ترکیبی پنل ظرفشویی ال جی

دومین روش ریست ماشین ظرفشویی ال جی بدون دکمه ریست، استفاده از دکمه های ترکیبی روی پنل است. این روش و کلیدهای انتخابی در ماشین ظرفشویی های برندهای مختلف، متفاوت هستند. در ماشین های ال جی باید دکمه روشن/ خاموش یا پاور (Power)  را به همراه دکمه های شروع یا توقف، کنسل  (Cancel)و تخلیه  (Drain)را فشار دهید. پس از تخلیه شدن آب دستگاه، زمان در نمایشگر نشان داده می شود. دقت کنید که این عملیات ممکن است در حدود 2 دقیقه طول بکشد.

  راهنمای خرید آبمیوه گیری پرقدرت و باکیفیت + بررسی قابلیت های آبمیوه گیری ها

مراحل ریست پنل کاربری ماشین ظرفشویی Lg چگونه است؟

در کنار تمامی روش هایی که برای ریست ماشین ظرفشویی ال جی عنوان کردیم، روش دیگری هم برای انجام دادن این کار وجود دارد. گاهی هیچ یک از روشهای قبلی جوابگو نیستند و ایراد ماشین برطرف نمی شود. همچنین ممکن است برد پنل کنترلی ایرادی داشته باشد که مانع از ریست شدن دستگاه شود. در چنین شرایطی، تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی اقدام به ریبوت کردن و یا ریست کردن پنل کنترلی ماشین می کنند که با عنوان ریست فنی یا hard reset هم شناخته می شود.

پنل کاربری ماشین ظرفشویی ال جی

نکته مهمی که در مورد ریست فنی وجود دارد این است که این کار باید با مهارت و دقت بالا انجام شود؛ درغیر این صورت ممکن است منجر به سوختن برد دستگاه شود. مراحل ریست فنی ماشین ظرفشویی ال جی به ترتیب زیر است:

  1. دوشاخه را از پریز برق بکشید و یا با قطع کردن فیوز، برق را کاملا قطع کنید.
  2.  پنل کنترلی را باز کنید.
  3. بهتر است از اتصال سیم های وصل شده به پنل عکس بگیرید تا بعدا راحت تر بتوانید آن را ببندید.
  4. از دستکش استفاده کنید تا الکتریسیته ساکن در بدن شما وجود نداشته باشد که به برد آسیب برساند.
  5.  با احتیاط، برد کنترلی پنل را از سیم های متصل به آن جدا کنید.
  6.  پایانه سیم های پاور متصل به برد را به کمک یک پیچ گوشتی به یکدیگر اتصال کوتاه دهید.
  7.  در نهایت تمامی اتصالات و پیچ های باز شده را مطابق قبل ببندید.

سخن پایانی

شما در این مقاله راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ال جی بر اساس برنامه های شستشو آشنا شدید. همچنین از انواع روش های ریست ماشین ظرفشویی lg آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چگونه مشکل سر و صدای زیاد لباسشویی ال جی را برطرف کنیم؟

برای رفع این مشکل ابتدا از تراز بودن دستگاه و چیدمان درست ظروف مطمئن شوید. در غیر اینصورت، باید پمپ ظرفشویی و قطعات ظرفشویی بررسی شود.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

از مهم‌ترین دلایل روشن نشدن ظرفشویی ال جی، می‌توان به وصل نبودن جریان برق، وجود مشکل در کابل و اتصالات دستگاه و همچنین معیوب شدن موتور و برد اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا