آرایشی - بهداشتی

نحوه کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار

زیبایی و جذابیت آرایش چهره به شیوه اجرای آن بر روی چشم‌ها و میزان توانایی در برجسته و درخشان نشان دادن آن‌ها بستگی فراوانی دارد. چشم‌ها مرکز و کانون توجه در صورت به شمار می‌روند و درشت و برجسته جلوه‌دادن آن‌ها مسئله‌ای است که هیچ‌گاه از مد نخواهدافتاد. چگونگی کشیدن خط چشم برای چشم های ریز اهمیت فراوانی در حوزه آرایش و زیبایی دارد و تاثیر بسیاری بر نتیجه کار خواهد گذاشت. خوشبختانه و با کمک تکنیک‌های جادویی آرایش، داشتن چشم‌های درشت و برجسته برای همه افراد، حتی کسانی که چشمانی ریز و کوچک دارند هم امکان‌پذیر است. در واقع ترفندهای جدید حوزه آرایش و زیبایی به افراد کمک می‌کند تا بدون توجه به فرم طبیعی و اندازه واقعی چشم‌ها، برخورداری از چشم‌هایی درشت‌تر و جذاب‌تر را تجربه کنند. اگر یادگیری این تکنیک‌ها برای شما هم جذاب ولازم است ما را در ادامه همراهی کنید.


فهرست مطالب


خط چشم برای چشم های ریز و پلک افتاده

چشم‌ها نقش مهمی در زیبایی صورت دارند. یک آرایش چشم مناسب و ملایم کمک می‌کند تا صورت بشاش و درشت‌تری شود. آرایش چشم باعث می‌شود که پف چشم پنهان شود و چشم‌ها خسته و خواب‌آلود نباشند.

آرایش چشم پلک افتاده

افرادی که پلک افتاده یا کوتاه دارند، معمولاً سخت‌تر از دیگران آرایش می‌کنند، زیرا در بسیاری از مواقع لوازم آرایش در برخورد با قسمت افتادگی پلک پاک می‌شود یا آرایش چشم جلوه‌ای نخواهد داشت. در نتیجه چشم کوچک‌تر از حالت عادی نمایان می‌شود.

پرایمر باعث می‌شود که آرایش مدت بیشتری ثابت باقی بماند. در صورتی که پوست چرب دارید، می‌توانید پس از پرایمر، از پودر بیک استفاده کنید تا چربی پوست باعث از بین رفتن آرایش نشود. به‌منظور آرایش چشم پلک افتاده شما باید خرید لوازم آرایش باکیفیت و با ماندگاری بالا را در اولویت خود قرار دهید.

 کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار

افرادی که پلک کوتاه یا افتاده دارند، بهتر است از سایه چشم تیره استفاده نکنند. رنگ مناسب این مدل چشم، سایه روشن است. مقداری سایه چشم کرم پشت پلک‌هایتان بزنید، اما سعی کنید سایه را بالاتر از خط پلک بزنید تا خط و افتادگی پلک، اندازه چشمتان را محدود نکند و چشم‌هایتان بزرگ‌تر جلوه کنند. سپس مقداری سایه چشم سفید زیر ابرو بزنید تا فاصله بین چشم تا ابرو بیشتر شود.

در صورتی که پلک افتاده یا کوتاه دارید، هرگز مداد چشم یا خط چشم را داخل چشمتان نکشید، چرا که چشمتان کوچک‌تر می‌شود. سعی کنید خط چشم ضد آب انتخاب کنید تا از برخورد پلک با چشم، خط چشم پاک نشود. بهترین مدل خط چشم برای پلک افتاده یا کوتاه، خط چشم کشیده است تا مدل چشم بزرگ‌ و کشیده شود.

خرید ریمل مهم‌ترین مرحله برای آرایش چشم پلک افتاده و پلک کوتاه است. ریمل باعث بزرگ‌تر شدن چشم‌ها می‌شود. پیش از استفاده از ریمل، با یک فرمژه، مژه‌هایتان را فر کنید. بهترین مدل ریمل برای پلک کوتاه یا افتاده، ریمل بلندکننده است.

مژه‌های بلند به بزرگ و باز شدن چشم‌ها کمک می‌کند. البته در ریمل زدن افراط نکنید تا مژه‌هایتان به هم نچسبند و ظاهری نامتعارف پیدا نکنند. همچنین ریمل زدن مژه‌های پایین چشم را فراموش نکنید تا چشم‌هایتان درشت‌تر جلوه کند.

آرایش چشم ریز و بادامی

بسیاری از خانم‌هایی که چشم ریز یا بادامی دارند، باید به آرایش چشم خود دقت بیشتری داشته باشند، چرا که اشتباهات رایج در آرایش چشم باعث کوچک‌تر شدن چشمشان می‌شود. توصیه می‌کنیم به‌منظور آرایش چشم‌بادامی نیز خرید لوازم آرایش باکیفیت را در اولویت خود قرار دهید تا ماندگاری آرایشتان بیشتر شود.

ابتدا مقداری پرایمر چشم روی پلک‌هایتان بزنید تا آرایش زمان بیشتری ثابت بماند و پاک نشود. سپس پشت پلک‌تان را سایه روشن بزنید. سعی کنید سایه را بالاتر از خط پلک بزنید تا پلک‌تان، اندازه چشم‌ها را محدود نکند. مقداری سایه چشم قهوه‌ای روشن و لایت را انتخاب کنید و از گوشه چشم به بیرون بکشید. سپس با یک براش گرد، سایه را به داخل چشم محوکنید. سایه چشم قهوه‌ای کم‌رنگ باید کمی بالاتر از سایه کرم کشیده شود.

پس از آن خط مرزی این دو سایه چشم را با یک براش محوکنید. سایه چشم سفید را زیر ابرو بکشید تا فاصله ابرو و چشم‌هایتان بیشتر شود. مقداری سایه چشم سفید را با نوک انگشتتان بردارید و به گوشه چشم نزدیک بینی بزنید تا چشم‌ها زیباتر شوند. افرادی که چشم ریز یا کوچک دارند، هرگز از مداد یا خط چشم داخل چشم‌هایشان استفاده نکنند. سعی کنید خط چشم را کمی بالاتر از خط رویش مژه بکشید و آن را تا بیرون از چشم امتداد دهید تا چشم‌ها کشیده‌ و درشت‌تر شوند.

  درمان وزی مو با چند راهکار ساده و جالب

هرگز از خط چشم و ریمل برای ریز چشم و مژه‌های پایینی استفاده نکنید. سعی کنید از یک ریمل حجم دهنده و بلند کننده برای مژه‌های بالایی چشم استفاده کنید. با یک مداد چشم سفید، قسمت داخلی و پایین چشم را پُر کنید تا چشمتان درشت‌تر جلوه کند. سپس یک سایه چشم قهوه‌ای کم‌رنگ زیر چشم و روی مژه‌های پایینی بکشید و با براش گرد آن را محوکنید.

خرید لوازم آرایش استاندارد اهمیت بسیاری دارد، چرا که این آرایش مخصوص چشم است و اگر لوازم آرایش تقلبی با تاریخ‌مصرف گذشته باشد، ممکن است باعث حساسیت و حتی عفونت چشم شود. از این رو کیفیت را فدای کمیت نکنید.

مدل خط چشم برای چشم های ریز و پف دار

برای کشیدن خط چشم، باید به مدل و فرم چشم های خود توجه داشته باشید؛ چرا که هر مدل از مدل‌‌های خط چشم با تمام فرم‌های چشم سازگار نیست و ناهماهنگی بین این دو ظاهر زیبایی برای شما ایجاد نمی‌کند. درباره فواید مصرف عسل برای خانم ها چه می دانید؟

۱. مدل خط چشم برای چشم های ریز و بادامی

خانم ها با چشم‌های بادامی، از زیباترین مدل چشم برخوردار هستند و خط چشم هایی که به اصطلاح بالدار هستند برای چشم های بادامی مناسب‌اند. استفاده از مدل خط چشم بالدار، این مدل چشم‌ها را زیباتر از قبل نشان خواهد داد.

آموزش کشیدن خط چشم بالدار

مرحله اول: اولین نکته این است که باید حواستان باشد اندازه و شکل کلی خط چشم با نوع و فرم چشم‌هایتان متناسب باشد و نحوه صحیح استفاده از خط چشم را بدانید. سایه چشم مورد نظرتان را بزنید و مراحل زیرسازی آرایش چشم و سایه را انجام دهید. برای شروع اول از همه باید شکل کلی خط چشم بالدار را ایجاد کنید. این کار را می‌توانید ابتدا با یک مداد چشم انجام دهید و بعد کار را با یک خط چشم مایع کامل کنید.

مرحله دوم‌: می‌توانید به زیر چشم یک چسب نواری چسبانده و یا از یک مقوا استفاده کنید و آن را به شکل اریب و کج بگذارید تا بتوانید بهتر این مدل خط چشم را در بیاورید. حالا خط چشم بالا را از گوشه داخلی چشم بکشید و در امتداد پلک بالا ادامه دهید تا برسید به گوشه خارجی چشم. هر چه به سمت انتها می‌روید به تدریج خط چشم را پهن کنید و به انتها که رسیدید موازی با کاغذ و یا چسبی که زدید خط چشم را بالا ببرید.

می‌توانید از خودکار یا مداد یا هر شیء صاف دیگر استفاده کنید و از همین روش برای کشیدن بال صاف استفاده کنید.

مرحله سوم: حالا نوبت به کشیدن بال می‌شود که باید از انتهای خط چشم به ابتدا یا میانه‌ی خط چشم وصل کنید. این اتفاق به صورت خط است و فضای خالی میان دو خط بالا و پایین وجود دارد که بعد از وصل کردن دو سر باید آن فضا را پر کنید. می‌توانید کمی خط چشم را پهن‌تر و دنباله خط چشم را بیشتر کنید. این بستگی به سلیقه خودتان دارد.

مرحله‌ چهارم: این مرحله آخر است که باید مژه‌ها را با فرمژه حالت دهید و سپس از ریمل استفاده کنید که در مطلبی جداگانه شما را با آموزش ریمل زدن آشنا کرده‌ایم. خلاصه می‌توانید کمی گوشه داخلی چشم را با سایه نقره‌ای یا سفید و یا هایلایتر روشن نمایید، چون این کار باعث می‌شود خط چشم دنباله‌دار شما کاملا بولد و مشخص شود.

  رنگ‌ های ترند پاییز 2023

۲. مدل خط چشم برای چشم های درشت

برای چشم‌های درشت، خط چشم پهن بهترین گزینه است. علاوه بر این پیشنهاد می‌شود داخل چشم را سیاه كنید، زیرا چشم كوچک‌تر و گردتر به نظر می‌آید.

۳. مدل خط چشم برای چشم های گرد

خانم هایی که چشم های گرد دارند باید خط چشمی را انتخاب کنند که چشم هایشان کشیده تر به نظر آید. به همین منظور باید نیمه ابتدایی چشم را خط خیلی باریکی بكشید، تا انتها آن را پهن كنید و گوشه خارجی چشم را بكشید تا چشم كشیده‌تر به ‌نظر برسد.

یکی از مدل های مناسب برای چشم های گرد و درشت مدل خط چشم گربه ای است گه در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

آموزش کشیدن خط چشم گربه‌ ای در شش مرحله

 • قبل از کشیدن خط چشم ابتدا زیر سازی‌های لازم یعنی استفاده از پرایمر و کانسیلر را انجام دهید.
 • یکی از روش‌های شروع این نوع آرایش، این است که به صورت ضربه‌ای ابتدا خطوط را بکشید و بعد آن‌ها را به هم وصل کنید. یعنی اگر شما در کشیدن این نوع خط چشم مبتدی هستید می‌توانید ابتدا نقاطی را به صورت راهنما بر روی چشم خود بگذارید و سپس خط را بر روی آن بکشید تا اشتباهتان کمتر بشود.
 •  با استفاده از یک قلم‌موی خط چشم آغشته به مایع خط چشم، با زاویه از گوشه خارجی چشم خود و بالای مژه‌ها، یک خط چشم نازک به سمت داخل چشم بکشید. همزمان می‌توانید یک خط چشم در زیر پلک‌های زیرین خود نیز بکشید.
 • در این مرحله یک خط ضخیم‌تر باز هم از داخل چشم به سمت گوشه‌ی بیرونی چشم بکشید. این لایه باید در ابتدا نازک و به سمت بیرون ضخیم‌تر گردد.
 • اگر خطایی در کشیدن نوک خط ایجاد شد، آن را با پاک کننده‌های مخصوص پاک کرده و نوک تیز کنید.
 • اگر برای پیدا کردن زاویه و تیز کردن مشکل دارید یک کارت (هر کارتی) یا چسب را بردارید و لبه‌ی آن را با انتهای خط مژه پلک پایین هم‌ردیف کنید. حواستان باشد که کارت را طوری بگیرید که دنباله‌ی خط چشم رو به سمت بالا با زاویه حداقل ۴۵ درجه بکشد.
 • در مرحله آخر از بهترین مارک ریمل و یا مژه‌های مصنوعی برای زیباتر شدن آرایش استفاده کنید.

۴. مدل خط چشم برای چشم های از حدقه بیرون زده

ابتدا در پشت یک خط چشم پهن بكشید و از سایه تیره نیز در کنار خط چشم استفاده كنید تا بیرون ‌زدگی را پنهان کند. وقتی تیرگی‌‌های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته‌ تر جلوه می‌‌كند.

۵. مدل خط چشم برای چشمهای ریز و گود

خانم‌هایی که چشم های گود رفته ای دارند، نباید به هیچ وجه داخل چشم‌ ها یا اطراف آن ها را سیاه كنند زیرا چشم‌‌هایشان را بسیار ریز و گود رفته ‌تر نشان می‌دهد. برای چشم‌های گود رفته کافی است یک خط ‌چشم باریک و نازک پشت پلک بکشید و سایه‌های روشن در پشت پلک اعمال کنید تا گودی چشم‌هایتان را بپوشاند.

 کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار

آموزش کشیدن خط چشم برای چشمهای ریز

در آرایش چشم برای افرادی با چشم‌های کوچک، تکنیک‌های خاصی می‌تواند به شما کمک کند تا چشمانتان به نظر بزرگتر و بازتر بیایند. در اینجا چند نکته و توصیه برای کشیدن خط چشم در چشم‌های کوچک آمده است:

 1. استفاده از مداد چشم سفید: برای ایجاد تاثیر درشت‌کننده بر چشمانتان، از مداد چشم سفید یا کرم داخل چشم استفاده کنید. این مداد باعث می‌شود که چشمانتان به نظر بزرگتر و بازتر آیند. به عنوان مثال، مداد چشم Soft Liner شماره ۶۹۰ بی‌یو (Beyu) مناسب است.
 2. اجتناب از مداد چشم مشکی در داخل چشم: هرگز از مداد چشم مشکی در داخل چشم استفاده نکنید، زیرا این کار ممکن است چشمانتان را به نظر کوچک‌تر و ریزتر بیاورد. به جای آن، از مداد سفید یا رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید.
 3. کشیدن خط چشم: وقتی که خط چشم را می‌کشید، آن را فقط در انتهای پلک بالایی کمی به سمت بیرون و بالا بکشید. این تکنیک باعث می‌شود چشمانتان به نظر بزرگ‌تر و بازتر آیند.
 4. کشیدن خط زیر چشم: همچنین می‌توانید خطی زیر چشم نیز کشیده و آن را در گوشه‌های چشم کمی محو کنید. این کار باعث می‌شود چشمان شما بزرگتر و جذاب‌تر به نظر برسند.
 5. استفاده از لوازم آرایش با کیفیت: برای داشتن یک آرایش زیبا و تمیز، از لوازم آرایشی با کیفیت استفاده کنید. انتخاب محصولات با فرمولاسیون مناسب و پیگمنتاسیون قوی می‌تواند به شما کمک کند تا آرایش بهتری داشته باشید.
  علت نازک شدن مو سر + چگونه موهای نازک را در خانه ضخیم کنیم؟

با این توصیه‌ها و تکنیک‌ها، می‌توانید چشمان کوچک‌تان را با استفاده از خط چشم به زیبایی بزرگتر و بازتر نشان دهید. همچنین، همیشه می‌توانید با آزمایش و خلاقیت، به تنظیماتی دلخواه برسید که بهترین شکل را برای چشمان خود ایجاد کند.

۶. مدل خط چشم برای چشم های با فاصله

خانم هایی که فاصله چشم هایشان زیاد است باید در گوشه داخلی چشم خط چشم اعمال کنند تا بتوان فاصله چشم‌ها را کمتر نشان داد. ابتدا باید گوشه مجرای اشک را با سایه بپوشانید، داخل چشم‌ها را مداد بکشید و در گوشه خارجی چشم کار نکنید.

۷. مدل خط چشم برای چشم های نزدیک به هم

کسانی که فاصله ی چشمانشان کم است توصیه می‌شود از انواع مدل خط چشم های موجود، از خط ‌چشم نصفه استفاده كنند و بیشتر روی انتهای چشم كار كنند؛ یعنی از نصف پایانی چشم، خط چشم بكشند تا فاصله بین چشم‌‌ها بیشتر مشخص شود.

۸. مدل خط چشم برای چشم های ریز

کسانی که چشم‌های ریزی دارند باید با خط چشم، چشمانشان را بزرگ‌تر نشان دهند به همین منظور زیر چشم‌ها را نباید خط چشم کشید. باید بالای چشم و گوشه پایین چشم را خط چشم باریکی بکشید. می‌توانید برای داخل چشمانتان از مداد سفید استفاده کنید تا چشم‌هایتان درشت‌تر به نظر آید.

۹. مدل خط چشم برای چشم های تک پلکی

خانم هایی که چشم های تک پلکی دارند، می‌توانند از خط چشم مناسب چشمانشان استفاده کنند. به این گونه که از گوشه داخلی چشم یک خط باریک بکشند و همچنان که به گوشه خارجی نزدیک می شوند خط چشم را پهن تر کنند.

۱۰. خط چشم برای پلک افتاده و پف دار

خانم هایی که چشم‌های پف داری دارند باید با کمک خط چشم، پلک ها را بزرگ‌تر نشان دهند. برای اینگونه چشم ها باید خط چشم پهن کار کرد. اول از قسمت پهن خط چشم شروع می‌کنیم و در جایی که باید خط را بین مژه‌ها بکشیم، سپس به گوشه خارجی چشم نزدیک می‌شویم و خط چشم را پهن می‌کشیم.

آموزش خط چشم برای چشم های پف دار

در این گونه چشم ها، پفی که میان چشم و ابرو وجود دارد، روی پلک بالایی را می پوشاند و باعث می شود چشمان شما، باریک تر به نظر برسد. بنابراین با ترفندهایی باید سعی کنید چشمانتان را درشت تر نشان دهید. حالا این ترفند ها چی هستند ؟ همراه ما باشید.

زیر سازی

اولین نکته ای که باید رعایت شود و جزو اساسی ترین نکات است ، زیر سازی است. زیر سازی درست میتواند تاثیر بسیار زیادی در حالت چشم ها و خط چشم شما داشته باشد. بنا بر این پیشنهاد می شود در قدم اول با کمک کرم پودر اطراف چشم های خود را به خوبی بپوشانید و بعد کشیدن خط چشم را آغاز کنید.

سایه مناسب

در این مرحله از آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های پف دار شما باید از سایه استفاده کنید. با استفاده از سایه تیره پلک بالایی خود را بپوشانید به گونه ایی که دنباله سایه از چشم خارج شود. دقت کنید پلک بالایی باید کاملا پوشیده شود.

کشیدن خط چشم

در آخرین مرحله از آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های پف دار شما باید دست به قلم شوید. حالا که شما با استفاده از سایه چشم ، پلک بالایی خود را پهن کردید میتوانید شروع به کار کنید. برای کشیدن خط چشم از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به سمت بیرون بیاورید. دقت کنید که قسمت داخلی چشم باریک تر از قسمت بیرونی آن باشد. به همین راحتی شما توانسته اید آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های پف دار را به اتمام برسانید.

  از بین بردن جوش سر سیاه با 12 راهکار ساده و موثر

ما در این مقاله با هم یاد گرفته ایم که چگونه برای چشم هایی که پف دارند خط چشم بکشیم تا صورتی جذاب داشته باشیم و بیان کرده ایم که مهم ترین نکته در آن در مرحله اول توجه به فرم طبیعی صورت و زیر سازی آن است.

ترفندهای آرایشی برای خط چشم ریز دخترانه

۱- با هایلایتر چشمان خود را درشت‌ تر کنید

با استفاده از یک هایلایتر پودری، استخوان ابرو، گوشه‌های داخلی چشم و مرکز پلک‌هایتان را هایلایت کنید. با استفاده از این ترفند چشمان شما جلوه‌‌ بیشتری پیدا می‌کنند و درشت‌تر دیده می‌شوند.

۲- ابروهای خود را کمانی کنید

ابروهای پر و کمانی، راهی عالی برای بزرگ نشان‌دادن چشم‌های ریز است. با استفاده از یک ژل ابروی ضد آب، ابروها پهن‌تر می‌شوند. بعد از این مرحله می‌توانید با برس زاویه‌دار، شکل ابرو را ترسیم و نواحی خالی را پر کنید.

 کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار

۳- تیرگی دور چشم را کانسیلر بزنید

کانسیلر یک ابزار آرایشی ضروری‌ست که برای دور چشمان تیره معجزه می‌کند. برای روشن‌ترکردن دور چشم از کانسیلر باکیفیت و روشن‌کننده استفاده کنید. بهتر است از کانسیلری استفاده کنید که کمی روشن‌تر از رنگ کرم‌پودر شما باشد. برای آرایش مناسب چشم ریز باید کانسیلر را زیر چشم به‌شکل مثلث وارونه بکشید. این ترفند کمک می‌کند چشم‌ها طبیعی‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسند.

۴- از مداد چشم سفید استفاده کنید

یکی از راه‌های بزرگ نشان‌دادن چشم‌ها، کشیدن مداد چشم سفید در قسمت خط مژه است. این تکنیک باعث می‌شود چشم‌ها بازتر و گیراتر نشان داده شوند.

۵- از فرمژه استفاده کنید

استفاده از فرمژه یکی از بهترین راه‌ها برای برجسته‌کردن چشم‌هاست. با کمک فرمژه به‌آرامی مژه‌ها را به

۶- چین پلک را کانتور کنید

همان‌طور که کانتورینگ صورت، استخوان گونه شما را برجسته می‌کند و صورت شما را حجیم‌تر نشان می‌دهد، کانتور چین پلک همین نقش را برای چشمان شما دارد. یکی از مواردی که در آرایش چشم ریز باید رعایت کنید استفاده از این ترفند است که ظاهر چشم‌های شما را بزرگ‌تر و عمیق‌تر نشان می‌دهد. برای این کار می‌توانید از سایه مات با رنگ خنثی استفاده کنید و روی چین پلک و گوشه بیرونی چشمان خود پخش کنید.

۷- از خط چشم رنگی استفاده کنید

در برخی موارد خط چشم تیره می‌تواند چشمان شما را کوچک‌تر نشان دهد؛ بنابراین در آرایش چشم ریز، استفاده از خط چشم روشن به‌جای رنگ تیره را در نظر داشته باشید.

۸- روی تمام مژه‌ها ریمل نزنید

ریمل کمک می‌کند تا چشمان شما برجسته شود که هدف اول آرایش مناسب چشم ریز است؛ اما قبل از این‌که ریمل بزنید، این تکنیک را به شما توصیه می‌کنیم: سعی کنید ریمل را روی دوسوم مژه‌های خود بزنید تا چشمانتان بسته به نظر نرسد.

۹- از مژه مصنوعی استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که برای آرایش چشم ریز مناسب است، مژه مصنوعی متناسب با مدل چشم شماست که با آن می‌توانید چشمان خود را در مرکز توجه قرار دهید. می‌توانید از مژه‌های موقت یا مژه مصنوعی مدل گربه‌ای یا عروسکی برای کشیده شدن چشم‌ها استفاده کنید. فقط دقت کنید که لازم نیست کل پلک‌ها با مژه پوشیده شود. می‌توانید یک مژه مصنوعی را با کمک قیچی از وسط نصف کنید و هر کدام را به گوشه خارجی پلک بالا بچسبانید. سپس خط چشم بکشید و از زیبایی چشم‌هایتان لذت ببرید.

۱۰- از ریمل تیره و مخملی استفاده کنید

اگر دوست ندارید از مژه مصنوعی استفاده کنید، برای تیره و بلندتر کردن مژه ها از ریمل‌های تیره و مخملی استفاده کنید تا حالت ابریشمی به مژه‌هایتان بدهید و چشم‌هایتان کشیده‌تر دیده شوند.

۱۱- بالا و زیر ابرو را هایلایت کنید

سعی کنید زیر ابرو و بالای ابرو را هایلایت کنید تا ابروها باریک‌تر و چشمان شما بزرگ‌تر نشان داده شوند.

تاتو خط چشم چیست؟

تاتو خط چشم که خط چشم دائم یا میکروپیگمنتیشن خط چشم نیز نامیده می شود، یک روش آرایش دائم برای خط چشم می باشد که می تواند عیب هایی همچون افتادگی چشم، افتادگی پلک، اثر زخم و … را برطرف سازد. مدل تاتو خط چشم پایین و بالا برای چشمهای ریز گزینه مناسبی می باشد و به درشت شدن این چشم ها کمک می کند. این نوع تتو ها در آرایشگاه ها و مراکز بهداشتی انجام می شود. خط چشم دائمی برای آراستن در کمترین زمان گزینه خوبی است.
اما باید در نظر داشت که با استفاده از این روش شما قدرت مانور کمتری برای تغییر خط چشم در آینده دارید. برای انجام این کار لازم است تا پوست و چشم شما فاقد هرگونه مواد آرایشی باشد. معمولا برای انجام تاتو خط مژه اطراف مژه را به خوبی استرلیزه می نمایند و به مدت ۳۰ دقیقه آن را بی حس می نمایند.

  راهنمای کامل کشیدن سایه چشم برای تازه کارها

تاتو خط چشم برای چشمهای ریز چگونه است؟

هدف اصلی آرایش برای بسیاری از خانم ها، به خصوص آنهایی که چشمان ریز دارند، بزرگتر نشان دادن چشمانشان است. اما اغلب آنها به این نکته توجه نمی کنند که تکنیک های خاصی برای آرایش چشم های ریز وجود دارد و در نتیجه با انجام اشتباهات زیاد چشمان خود را کوچکتر از آنچه هست نشان می دهند. در واقع برای آرایش چشم های ریز باید از ترفندها و تکنیک های منحصر به فردی استفاده کرد. در این مقاله شما را با بهترین مدل تاتو خط چشم برای چشمهای ریز و به طور کلی نحوه آرایش چشم های ریز آشنا می کنیم.

خط چشم برای چشمهای ریز

کشیدن خط چشم دور چشم ها باعث ریزتر به نظر رسیدن آنها می شود. بنابراین آرایش چشم دودی برای افرادی که چشمان ریز دارند مناسب نیست. البته کشیدن این نوع خط چشم برای چشم های ریز لزوما بد نیست و آن چشم ها را مرموز نشان می دهد. اما اگر می خواهید چشم های ریز خود را با تاتو خط چشم بزرگ کنید، از انجام تاتو خط چشم روی پلک بالا و پایین خودداری کنید و بهتر است این کار را فقط روی پلک بالا انجام دهید.

تاتو خط چشم برای چشمهای ریز چگونه

تاتو خط چشم برای چشمهای ریز بهتر است به گونه ای باشد که فقط باید در ۳/۴ بیرونی پلک شما قابل مشاهده باشد. همچنین از کشیدن خط چشم مشکی در داخل چشم خودداری کنید. اگر دوست دارید خط چشم داخل چشمتان باشد، از خط چشم سفید یا هر رنگ روشن دیگری برای لبه داخلی پلک پایینی خود استفاده کنید. چشمان شما را بزرگتر نشان می دهد. با این حال، استفاده بیش از حد از این مدادها آرایش شما را غیر طبیعی جلوه می دهد.

یکی از مدل های خط چشم برای چشمهای ریز که آرایشگران حرفه ای از آن استفاده می کنند این است که خط چشم را در گوشه بیرونی چشم کمی قوس می دهند تا جایی که گاهی اوقات شبیه مژه های بلند به نظر می رسد. این تکنیک آرایشی چشم ها را بزرگ می کند.

برای تاتو خط چشم برای چشمهای ریز تا جایی که می توانید سعی کنید خط چشم دو چشم خود را شبیه هم کنید. در غیر این صورت، چشمان شما کج به نظر می رسد. اکثر متخصصان آرایش چشم برای چشم های کوچک موافق هستند که خط چشم ضخیم باعث می شود چشم ها کوچکتر به نظر برسند. همچنین می توانید با بن مژه چشمان خود را زیباتر کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با نحوه کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار آشنا شدید. همچنین از انواع مدل های خط چشم و تاتو چشم آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چطور پف زیر چشم را از بین ببریم؟

برای آرایش چشم های ریز و پف دار بهتر است قبل از آرایش، پف چشم‌های‌تان را از بین ببرید. برای این کار می‌توانید از چای کیسه‌ای استفاده کنید؛ به این صورت که دو عدد چای کیسه‌ای را درون آب جوش قرار دهید و پس از اینکه کاملا آب را جذب کرد، آن را خارج کنید. بعد از اینکه چای کیسه‌ای‌ها سرد شد، چشم‌های خود را ببندید و آن‌ها را روی پلک‌های‌تان قرار دهید.

چه خط چشمی به چشم گرد میاد؟

یکی از پرطرفدارترین مدل‌های خط چشم برای چشم گرد، مدل گربه‌ای کلاسیک است. خط‌های ضخیم و کشیده نیز برای این مدل چشم مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا