آرایشی - بهداشتی

هر آنچه در مورد کانتورینگ لب نیاز است بدانید(صفر تا صد)

آیا می‌خواهید لب‌های بزرگ و برجسته داشته باشید، اما نمی‌خواهید برای رسیدن به این هدف از روش‌های جراحی یا تزریق ژل استفاده کنید؟ خب، کانتورینگ لب بهترین روشی است که می‌توانید برای ایجاد حجم در لب‌هایتان استفاده کنید. خوشبختانه، برای کانتورینگ لب نیازی به ابزار حرفه‌ای و غیر قابل دسترس نیست. پس برای یادگیری کامل فنون کانتورینگ لب، با ما همراه شوید.


فهرست مطالب


کانتورینگ لب چیست؟

کانتورینگ لب، استفاده از رنگ‌های تیره و روشن برای ایجاد ابعاد در لب‌ها است. در واقع، این سایه‌های تیره و روشن نقش اساسی در کانتورینگ لب دارند. اگر لب‌های باریکی دارید یا قصد دارید با استفاده از لوازم آرایشی فرم و عیوب لب‌هایتان را تغییر دهید، کانتورینگ لب برای شما مناسب است.

کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ در واقع یک تکنیک یا ترفند آرایشی است که با استفاده از رنگی که یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست صورت استفاده می‌شود. این رنگ می‌تواند به صورت کرمی مانند کرم‌پودر یا به صورت پودری باشد. برای قسمت‌هایی از صورت که به عمق نیاز دارند، از رنگ تیره استفاده می‌شود. در کانتورینگ، علاوه بر رنگ تیره، از رنگی دیگر که روشن‌تر از پوست استفاده می‌شود. این رنگ به عنوان “هایلایتر” شناخته می‌شود و همچنین در قالب کرمی یا پودری موجود است. رنگ روشن برای نقاطی از صورت که نیاز به برجسته شدن دارند، استفاده می‌شود.

کار کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ، یک تکنیک آرایشی است که برای تقویت ویژگی‌های مثبت ساختار صورت و برجسته‌تر نمایش دادن اجزای آن استفاده می‌شود. به عنوان مثال، کانتورینگ به شما کمک می‌کند تا گونه‌های صورتتان به شکل بهتری مشخص و برجسته شوند.

  نحوه کشیدن خط چشم برای چشم‌های ریز و پف‌دار

کانتورینگ برای کدام قسمت‌های صورت به کار می‌رود؟

از کانتورینگ برای بخش‌های مختلف صورت استفاده می‌شود. با استفاده از کانتورینگ، می‌توانید پیشانی، بینی، گونه‌ها، لب و فکتان خود را بیش‌تر و بهتر نمایان کنید. برای اجرای کانتورینگ کامل، از رنگ تیره برای بخش بالایی پیشانی، کناره‌های تیغه بینی، زیر استخوان گونه، زیر فک و زیر لب استفاده می‌شود و رنگ روشن را بر روی بخشی از پیشانی، تیغه بینی، نوک بینی، گونه‌ها و چانه به کار می‌برند.

کانتورینگ لب به چه معناست؟

اگر لب‌های شما باریک هستند یا می‌خواهید آن‌ها را بزرگ‌تر و جذاب‌تر نمایید، کانتورینگ لب جزء مهمی از آرایشتان خواهد بود. این تکنیک به استفاده از سایه‌روشن در آرایش لب اشاره دارد. با کانتورینگ لب، از اثرات نور و سایه بر روی لب‌ها بهره‌گیری می‌شود تا آن‌ها ظاهری متفاوت و برجسته‌تر بگیرند. همانند کانتورینگ صورت، این تکنیک بر روی لب‌ها نیز به منظور افزودن ابعاد و ایجاد ظاهر برجسته تمرکز دارد. در صورت اجرای صحیح، لب‌های شما بزرگ‌تر و پرجمعیت‌تر به نظر خواهند رسید. استفاده از کانتورینگ لب برای افرادی که تمایلی به تزریق ژل یا استفاده از پروتز ندارند، اما به دنبال داشتن لب‌های جذاب‌تر هستند، بسیار مناسب است. اگر یکبار کانتورینگ لب را به درستی انجام دهید، به عنوان بخشی از روتین آرایشی روزانه خود تبدیل خواهد شد.

هر آنچه در مورد کانتورینگ لب نیاز است بدانید(صفر تا صد)

قبل از انجام کانتورینگ لب، نیاز است لب‌های خود را آماده کنید. اولین مرحله برای داشتن لب‌های بزرگ و پرجمعیت، تأمین لب‌های سالم و مرطوب است. لب‌ها مانند پوست بدن نیاز به مراقبت دارند. پیش از شروع آرایش، باید لب‌ها را اسکراب کنید. اسکراب‌ها از دانه‌های سفت مانند شکر یا قهوه برای لایه‌برداری پوست لب استفاده می‌شوند. هدف از لایه‌برداری، از بین بردن سلول‌های مرده پوست و رفع مشکل پوسته شدن آن است.

برای اسکراب لب، می‌توانید از محصولات آماده موجود در بازار استفاده کنید یا خودتان آن را تهیه کنید. در ادامه، چند روش اسکراب لب را بررسی خواهیم کرد.

  آموزش لایه برداری کامل صورت در خانه

برای استفاده از اسکراب، مقداری از آن را با انگشتانتان بردارید و به لب‌های خود بمالید. حدود دو تا سه دقیقه به صورت دورانی اسکراب را روی لب‌ها ماساژ دهید و برای افزایش اثربخشی، به آن‌ها اجازه دهید یک دقیقه روی لب‌ها باقی بماند. در نهایت، اسکراب را بشویید. همچنین، استفاده روزانه از بالم لب را نیز به یاد داشته باشید. بالم‌های لب به صورت مات یا ظرفی به فروش می‌رسند و وظیفه آن‌ها آبرسانی و تغذیه لب‌ها است.

در جدول زیر لوازم مورد نیاز برای شروع یک کانتور حرفه‌ای آماده شده است:

ردیفلوازم مورد نیاز
۱خط لب همرنگ یا تیره‌تر
۲رژ لب به رنگ دلخواه
۳برق لب
۴کانسیلر
۵هایلایتر
۶براش مخصوص لب
۷اسکراب لب

آموزش کانتورینگ لب به صورت مرحله به مرحله

مرحله اول

لب‌ها را آماده کنید. برای داشتن یک کانتورینگ لب خوب، لازم است لب‌های سالم، هیدراته و پاکسازی شده داشته باشید. قبل از شروع به کانتور کردن لب‌هایتان، حداقل چند ساعت قبل، لب‌ها را با استفاده از بالم لب تغذیه و آبرسانی کنید و همچنین مقداری آب بنوشید. سپس برای حذف سلول‌ها و لایه‌های مرده از روی لب، می‌توانید از اسکراب خانگی یا اسکراب آماده موجود در بازار استفاده کنید. کافی است اسکرابی مانند ترکیب شکل و عسل را به مدت چند دقیقه کوتاه روی لب‌ها ماساژ دهید و سپس لب‌ها را بشویید.

مرحله دوم

کانسیلر بزنید. برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب، ابتدا روی لب‌ها کانسیلر بزنید تا آن‌ها محو شوند و به رنگ پوست تان بیایند.

مرحله سوم

خط لب بکشید. در این مرحله، در قسمت تاج لب، یک خط راکت مشخص و تمیز بکشید. سپس گوشه‌های لب را نیز با خط لب بکشید و این دو خط را به وسیله یک نقطه X وصل کنید. اگر لب‌هایتان خیلی نازک هستند، می‌توانید این خطوط را به مقدار کمی بالاتر از خط لب اصلی خود بکشید. اما به خاطر داشته باشید که اگر این مرحله را زیاده‌روی کنید، آرایش لب شما ممکن است مصنوعی و غیرطبیعی به نظر برسد.

  آموزش مرحله به مرحله آرایش کامل صورت

مرحله چهارم

رژ لب بزنید. حالا رژ لب مورد علاقه‌تان را بردارید و با استفاده از یک برس مناسب، داخل لب‌هایتان را با آن پر کنید. برای ایجاد طبیعیت در کانتورینگ لب، برس را با احتیاط بر روی خط لب هم بکشید تا رنگهای رژ لب و خط لب با یکدیگر ترکیب شوند.

مرحله پنجم

برق لب را به کار بگیرید. حالا برای ایجاد حجم و پرتراکمی در لب‌هایتان، برق لب را استفاده کنید و فقط قسمت وسط لب را با آن پوشش دهید. شاید بخواهید آرایش لب را به صورت مات داشته باشید، اما اگر این مرحله را نادیده بگیرید، نتیجه دلخواه را نخواهید داشت.

مرحله ششم

حجم بخشیدن با هایلایتر. برای برجسته‌تر شدن لب‌هایتان، باید حاشیه لب را با کمی هایلایتر برجسته کنید. با استفاده از یک هایلایتر مایع، قسمت بالای خط X لب‌هایتان را تا ایجاد سایه روشن، پوشش دهید تا لب‌ها به شکل بزرگتری ظاهر شوند.

مرحله آخر

استفاده از کانسیلر. در آخرین مرحله، به قسمت زیر لب‌ها یا چال لب بروید و با استفاده از برس مناسب، کانسیلر را کمی بر روی آن آغشته کنید. سپس برس را روی این قسمت بکشید تا کار کانتورینگ لب به پایان برسد.

مدل‌های مختلف اسکراب خانگی برای لب وجود دارد.

در ادامه، چند مدل اسکراب معرفی می‌شود:

 1. اسکراب نارگیل و عسل:
  • مواد مورد نیاز: یک قاشق عسل، نصف قاشق آب ولرم، دو تا سه قاشق شکر قهوه‌ای یا سفید، و یک قاشق روغن نارگیل طبیعی.
  • روش تهیه: در یک ظرف، عسل و روغن نارگیل را مخلوط کنید. سپس شکر و آب را به این مخلوط اضافه کرده و دوباره هم بزنید. اسکراب شما آماده است. آن را درون ظرفی قابل بسته‌بندی نگهداری کنید. روغن نارگیل به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان و اسیدهای چرب، موجب تقویت پوست می‌شود. همچنین، شکر قهوه‌ای نیز به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده و سم‌زدای قوی، پوست‌های مرده لب را از بین می‌برد.
 2. اسکراب گل محمدی:
  • مواد مورد نیاز: یک قاشق شکر قهوه‌ای یا سفید، یک قاشق گل محمدی ریز شده، یک قاشق روغن زیتون، و یک قاشق عسل.
  • روش تهیه: تمام مواد را در یک ظرف مخلوط کنید. اسکراب شما آماده است. آن را به ظرفی قابل بسته‌بندی منتقل کنید. حضور گل محمدی در این اسکراب به تغذیه لب‌ها کمک می‌کند.
 3. اسکراب قهوه:
  • مواد مورد نیاز: یک قاشق پودر قهوه، یک قاشق عسل، و یک قاشق روغن نارگیل یا زیتون.
  • روش تهیه: همه مواد را در یک ظرف مخلوط کنید. اسکراب شما آماده است. می‌توانید از آن استفاده کنید. قهوه همانند روغن نارگیل، خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و التهاب و عفونت را از بین می‌برد.
 4. اسکراب لیموترش:
  • مواد مورد نیاز: یک قاشق شکر قهوه‌ای یا سفید، یک قاشق روغن زیتون، و مقداری آبلیمو.
  • روش تهیه: تمام مواد را مخلوط کنید. همانند اسکراب‌های قبلی، این اسکراب را درست کنید و از آن استفاده کنید.در ادامه، مدل‌های مختلف اسکراب خانگی برای لب را برای شما معرفی می‌کنم:
 5. اسکراب نارگیل و عسل:
  • مواد لازم: یک قاشق عسل، نصف قاشق آب ولرم، دو تا سه قاشق شکر قهوه‌ای یا شکر سفید، و یک قاشق روغن نارگیل طبیعی.
  • روش تهیه: در یک ظرف، عسل و روغن نارگیل را مخلوط کنید. سپس شکر و آب را به مخلوط اضافه کنید و دوباره هم بزنید. اسکراب آماده است. آن را در ظرفی بسته‌بندی کنید. روغن نارگیل به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب، پوست را تقویت می‌کند. همچنین، شکر قهوه‌ای نیز به عنوان ماده ضدعفونی کننده و سم‌زدای قوی، پوست مرده لب را از بین می‌برد.
 6. اسکراب گل محمدی:
  • مواد لازم: یک قاشق شکر قهوه‌ای یا شکر سفید، یک قاشق گل محمدی خرد شده، یک قاشق روغن زیتون، و یک قاشق عسل.
  • روش تهیه: تمام مواد را در یک ظرف مخلوط کنید. اسکراب آماده است. آن را در ظرفی بسته‌بندی کنید. حضور گل محمدی در این اسکراب به تغذیه لب‌ها کمک می‌کند.
 7. اسکراب قهوه:
  • مواد لازم: یک قاشق پودر قهوه، یک قاشق عسل، و یک قاشق روغن نارگیل یا زیتون.
  • روش تهیه: تمام مواد را در یک ظرف مخلوط کنید. اسکراب آماده است. می‌توانید از آن استفاده کنید. قهوه همانند روغن نارگیل، خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و التهاب و عفونت را از بین می‌برد.
 8. اسکراب لیموترش:
  • مواد لازم: یک قاشق شکر قهوه‌ای یا شکر سفید، یک قاشق روغن زیتون، و مقداری آبلیمو.
  • روش تهیه: تمام مواد را مخلوط کنید. همانند اسکراب‌های قبلی، اسکراب را تهیه کنید و از آن استفاده کنید. استفاده از لیمو باعث درخشندگی لب‌ها می‌شود.
  درمان وزی مو با چند راهکار ساده و جالب

کانتورینگ لب یک تکنیک آرایشی است که برای بزرگ و درشت کردن لب‌ها به کار می‌رود. برای انجام کانتورینگ لب، به وسایل زیر نیاز داریم: کانسیلر، مداد سفید مات، خط‌لب، رژ‌لب مات، رژ‌لب مایع، اسفنج آرایشی و براش.

انتخاب رنگ مداد‌لب در کانتورینگ لب بستگی به سلیقه شما دارد. تنها نکته مهم این است که رنگ مداد مشابه رنگ رژ‌لب باشد.

مهم‌ترین نکات در کانتورینگ لب عبارتند از استفاده از رژ‌لب مات و انجام کانتورینگ لب به صورت دقیق و تمیز.

انجام کانتورینگ لب به هیچ وجه اجباری نیست. اگر شما از شکل و فرم لب‌هایتان راضی هستید یا به هر دلیل دیگری احساس نیاز نمی‌کنید، می‌توانید از این تکنیک صرف نظر کنید.

هر آنچه در مورد کانتورینگ لب نیاز است بدانید(صفر تا صد)

جمع بندی

همانطور که گفتیم کانتورینگ لب با استفاده از دو رنگ تیره و روشن، برای بزرگ‌تر و حجیم‌تر شدن لب‌ها استفاده می‌شود. مهم است که این کار را با دقت انجام دهید تا نتیجه عکس ندهد.  این تکنیک به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. ما کامل‌ترین آن را در اختیار شما گذاشتیم. اگر تجربه‌ای در زمینه کانتورینگ لب دارید، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در مورد کانتورینگ لب

کانتورینگ لب چیست؟

کانتورینگ لب یک تکنیک آرایشی است که برای بزرگ و درشت کردن لب‌ها به کار می‌رود.

برای کانتورینگ لب به چه وسایلی نیاز داریم؟

کانسیلر، مداد سفید مات، خط‌لب، رژ‌لب مات، رژ‌لب مایع، اسفنج آرایشی و براش.

در کانتورینگ لب از مداد‌لب چه رنگی باید استفاده کرد؟

انتخاب مداد‌لب هم سلیقه‌ای است. تنها نکته‌ نزدیک بودن رنگ آن به رژ‌لب است.

  رنگ لاک ناخن مناسب حال و هوای تابستانی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا