راهنما خرید

آشنایی با ماشین‌ لباسشویی های ال‌ جی مبتنی بر هوش ‌مصنوعی + نکات مهم در انتخاب ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

ماشین‌های لباسشویی، ابداعات تحسین شده در CES هستند که هوش مصنوعی و مراقبت پیشرفته از بافت پارچه را به منظور ارائه سرعت، راحتی و عملکرد بی‌نظیر گسترش دادند. در نمایشگاه CES، شرکت ال‌جی از جدیدترین نوآوری‌های خود در صنعت شستشو پرده برداشت، این شرکت با به کارگیری هوش‌مصنوعی توانسته شستشویی دقیق به منظور دست یافتن به نتایج مد نظر بدون هیچگونه خطایی را ارائه دهد. ماشین لباسشویی جدیدLG ThinQ Front-Load، برنده جایزه نوآوری coveted ces 2020، دارای یک موتور مبتنی بر هوش مصنوعی (AI DD) و خدمات مراقبت‌های ویژه این شرکت Proactiveاست.


فهرست مطالب


معرفی ماشین لباسشویی AI DD

ماشین لباسشویی AI DD براساس ۲۰ سال پیشرفت در موتور بی‌نظیر Direct Drive ساخته شده است که هم اثربخشی و هم کارایی دارد. لباسشویی جدید نه تنها حجم و وزن تک تک دفعات شستشو را تشخیص می‌دهد بلکه، از هوش‌مصنوعی و سنسورهای پیشرفته نیز برای شناسایی انواع پارچه در هر بار شستشو استفاده می‌کند. ماشین لباسشویی با استفاده از فناوری یادگیری عمیق، این اطلاعات را با بیش از ۲۰ هزار نقطه داده مربوط به کارایی ماش ین لباسشویی مقایسه کرده تا تنظیمات بهینه چرخه شستشو را برای دستیابی به بهترین نتیجه، بهبود شستشو و افزایش ۱۵ درصدی عمر پوشاک برنامه‌ریزی کند.

 ماشین لباسشویی AI DD

هوشمندترین ماشین لباسشویی ال‌جی قادر است ترکیب یک تی‌شرت و شلوار (با بافت، ظرافت و سایر ترکیبات پارچه‌ای متفاوت) را تشخیص دهد و چرخه شستشو را به گونه‌ای برنامه ریزی کند که از حرکات، دما و زمان ویژه برای شستشو مطلوب استفاده کند. ویژگی جدید کاربر پسند ال‌جی ezDispense مقدار مصرف مواد شوینده را حدس می‌زند این ویژگی توسط افزودن خودکار مقدار دقیق مواد شوینده مایع و نرم کننده برای هر دفعه شستشو در زمان‌های بهینه در طول چرخه شستشو امکان پذیر است تا نتایج بهتری بدست آید و هنگام خشک کردن، ویژگی جدید Smart Paring ال‌جی به طور خودکار تنظیمات مطلوب خشک کن را برای هر دفعه شستشو مستقیما به خشک‌کن سازگار ال‌جی ارسال می‌کند تا بهترین نتیجه را بگیرد.

  راهنمای خرید چای ساز خوب برای یک چای خوش عطر + بررسی مزایای چای ساز

بررسی قابلیت کنترل از طریق اپلیکیشن موبایل ThinQ

ماشین لباسشویی هوشمند همچنین می‌تواند از طریق اپلیکیشن موبایل ThinQ ال‌جی با آمازون الکسا ارتباط برقرار کند تا درصورت کم بودن مقدار شوینده هشدارهایی را به کاربر ارسال کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید. مشتریان می‌توانند از طریق اپلیکیشن نامبرده، Amazon Dash Replenishment را قادر سازند تا به طور خودکار میزان مواد مصرفی از پیش تعیین شده مانند مواد شوینده و نرم کننده پارچه را تنظیم کند و به آن‌ها تحویل داده شود.

 اپلیکیشن موبایل ThinQ

برای افزایش بیشتر تجربه شستشو، ماشین لباسشویی AI DD از Proactive Customer Care پشتیبانی می‌کند – یک راه‌حل خدمات هوشمند مشتریان که به منظور رسیدن به آرامش خاطر و افزایش رضایت مشتری همراه با بهبود عملکرد محصول و طول عمر، از پیشرفته‌ترین هوش مصنوعی بهره می‌برد. این سرویس می‌تواند بلافاصله کاربران را نسبت به مشکلات احتمالی قبل از رخ دادن ، آگاه سازد. در صورت لزوم تعمیرات را تسریع کند و نکات مفیدی را درباره‌ی تعمیر و نگهداری ارائه دهد تا لوازم ال‌جی بهترین عملکرد خود را عرضه دهند.

علاوه بر ویژگی ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، ماشین لباسشویی جدید ال ‌جی ویژگی‌ های مناسب دیگری را ارائه می‌دهند که به صرفه جویی در زمان کاربران و ارائه عملکرد برتر کمک می ‌کند :

  • ماشین لباسشویی TurboWash 360 از فواره‌های قدرتمند برای احاطه کردن لباس از در زاویای مختلف استفاده می‌کند، بنابراین مواد شوینده می‌توانند برای تمیز کردن کامل (حتی برای شستشو لباس‌های زیاد) در کمتر از ۳۰ دقیقه به اعماق پارچه نفوذ کنند.
  • اسپری ۳D Multi به طور همزمان فواره‌های آب را در پنج جهت مختلف شلیک می‌کند تا به سرعت لکه‌های سخت را از بین ببرند.
  • TwinWash ماشین لباسشویی دو قلو دارای دو ماشین شستشو زمان را صرفه‌جویی می‌کند. می توانیم بارهای کوچک را در قسمت پایین ماشین لباسشویی متراکم SideKick ال‌جی بشوریم در حالیکه برای بارهای بزرگتر از قسمت بالا استفاده کنیم.
 ماشین لباسشویی جدید ال ‌جی

دن سونگ، رئیس شرکت لوازم خانگی ال‌جی و راه‌حل Air احضار داشت: ” با استفاده از فناوری نوین شستشو و اپلیکیشن خدمات به مشتریان مبتنی به هوش‌مصنوعی، ما یقین داریم ماشین‌های لباسشویی AI DD از همه انتظارات مشتریان فراتر روند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباسشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده‌اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید. این ماشین‌های لباسشویی معیار جدیدی را برای راحتی با ظرفیت بیشتر و تجربه شستشوهای اختصاصی خود تعیین کرده‌اند. “

   راهنمای خرید ماشین لباسشویی سامسونگ + آشنایی با انواع موتور لباسشویی سامسونگ 

نکات مهم در انتخاب ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

ماشین لباسشویی از جمله لوازمی است که در بیشتر خانه‌های امروزی وجود دارد و با خصوصیت و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند. تولیدکنندگان این ماشین‌ها با تغییر مداوم شکل و اجزای داخلی آنها سعی دارند از هر نظر تولید خود را کامل‌تر کنند. توصیه می‌کنیم ظرفیت ماشین لباسشویی را مطابق با تعداد افراد خانواده و مقدار لباس‌های کثیف در هر هفته انتخاب کنید.

استاندارد بودن و برچسب انرژی

اولین و مهمترین نکته در انتخاب ماشین لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است. این دستگاه در هفته حدود یکی-دو بار استفاده می‌شود و حداکثر مصرف آن حدود 35 کیلو وات ساعت است.

استاندارد بودن و برچسب انرژی
Moderne Waschmaschine mit Ökolabel, das die Effizienzklasse A zeigt.

بیشتر این انرژی برای گرم کردن آب مصرف می‌شود. به این ترتیب، هنگام خرید این وسیله توجه به برچسب انرژی بسیار مهم است. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباسشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین ظرفشویی های ال جی آشنا شده‌اید؟ا البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

ظرفیت لباسشویی ال جی

با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباس‌های قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید. مسلما میزان پولی که برای خرید این دستگاه در نظر می‌گیرید یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده در انتخاب آن است. اما باید توجه داشته باشید که با کمی بیشتر کردن این مبلغ، می‌توانید گزینه بهتری بدست آورید.

برنامه‌های شست‌وشو

وجود برنامه های متنوع در ماشین لباسشویی به شما اجازه می‌دهد که برنامه شست‌وشو را متناسب با نوع و جنس لباس‌ها انتخاب کنید و نتیجه بهتری نصیبتان شود.

برنامه‌های شست‌وشو

بعضی از دستگاه‌های جدید، مانند ماشین‌های لباسشویی ال‌جی، علاوه بر برنامه‌های از پیش تعیین شده، این امکان را برایتان فراهم می‌آورند که به دلخواه خود برنامه‌ای را برای شست‌وشو تنظیم یا دانلود کنید. در صورتی که توانایی و حوصله چنین کاری را دارید، بدانید که خرید این دستگاه‌ها خالی از لطف نیست.

  راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز + بررسی 10 نکته کلیدی برای خرید دستگاه اسپرسوساز

امکانات ویژه لباسشویی ال جی

توجه کنید که ماشین لباسشویی چه امکاناتی را برای شست‌وشو به شما می دهد. شست‌وشو با آب سرد، شست‌وشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می‌توانند در کاهش مصرف انرژی مؤثر باشند.

امکانات ویژه لباسشویی ال جی

نوع درب لباسشویی ال جی

ماشین‌هایی که دربشان در قسمت جلوی آنها قرار دارد بسیار کمتر از ماشین‌هایی که درب آنها در قسمت بالا است آب مصرف می‌کنند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه 33 درصد دیگر ماشین لباسشویی‌ها مصرف آب دارند. پس به میزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنید. شست‌وشو در ماشین‌های درب از جلو نیز بهتر انجام می شود.

ورودی‌های آب سرد و گرم

اگر محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی شما به شیر آب گرم نزدیک است، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه‌های دارای دو ورودی آب (اصطلاحا دارای دو شیر) را بخرید. اگر برای شست‌وشو در این گونه ماشین‌ها دمای بالایی نیاز باشد، مقداری از آب گرم از طریق شیر تأمین و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می‌شود. در غیر این صورت، المنت دستگاه به تنهایی باید دمای مطلوب آب را تأمین کنید.

سیستم عیب یاب هوشمند

همچنین روی ماشین های لباسشویی این برند سیستم‌های متنوعی مثل سیستم عیب‌یابی هوشمند، سیستم جلوگیری از هدر رفت آب، سیستم شستشوی لباس با بخار و از این دست امکانات وجود دارد که در ادامه در خصوص هر کدام از این موارد به صورت مفصل توضیحاتی ارائه خواهیم کرد. علاوه بر همه این موارد محصولات برند ال جی دارای برچسب انرژی A++++  هستند

سیستم عیب یاب هوشمند

سرعت خشک‌کن

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از دیگر مشخصه ها یک ماشین لباسشویی است. اگر برای خشک کردن لباس‌ها محدودیت دارید یا ترجیح می دهید که آنها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید، بهتر است ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتر انتخاب کنید.

  راهنمای خرید بهترین تلویزیون Samsung + بررسی قابلیت Object Tracking Sound یا OTS در تلویزیون سامسونگ

سخن پایانی

شما در این مقاله با ماشین‌ لباسشویی های ال‌ جی مبتنی بر هوش ‌مصنوعی آشنا شدید. همچنین از نکات مهم در انتخاب ماشین لباسشویی ال جی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

فناوری TurboWash در ماشین های لباسشویی LG چیست؟

یکی دیگر از فناوری‌هایی که در بهترین ماشین های لباسشویی ال جی از آن برای شستن بهتر لباس‌ها استفاده می‌شود، فناوری TurboWash است. در کنار این فناوری از سیستمی به نام Jet Spray یا همان آب افشان سریع استفاده می‌شود که در آن به مدت ۱۲۰ ثانیه آب روی لباس‌ها اسپری خواهد شد و شستشوی لباس‌ها با بهترین کیفیت انجام می‌شود.
استفاده از سیستم آب افشان سریع در کنار شستشوی سریع توربو باعث می‌شود تا در حدود ۴۰ درصد در مصرف آب و در حدود ۱۵ درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. به عبارت دیگر افزایش میزان تمیزی در شستشوی لباس‌ها و همچنین کاهش مصرف انرژی در این دستگاه‌ها از جمله مزایای مهم و اثر گذار استفاده از این فناوری‌ها است.

فناوری‌هایی ارائه شده روی ماشین های لباسشویی برند ال جی کدامند؟

روی بهترین ماشین های لباسشویی LG فناوری‌هایی با نام Allergy Care Courses و Stain Care Course ارائه شده است. این فناوری‌ها باعث می‌شود تا لباس‌های شسته شده در این ماشین های لباسشویی تا حد قابل توجهی تمیز و پاکیزه شوند. در این دو تکنولوژی که برای شستشوی لباس استفاده می‌شود، دمای آب به ۶۰ درجه می‌شود و لباس‌ها با آن شسته می‌شود.

  مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ + بررسی تفاوت تلویزیون های سونی و سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا