راهنما خرید

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + مزایای استفاده از ظرفشویی بوش چیست؟

ظرفشویی بوش از برندهای جهانی به شمار می رود که از آن برای شستشوی ظروف مختلف در طراحی دکوراسیون منزل استفاده می کنند؛ در سایزها و مدلهای مختلفی بسته به نیاز مشتریان عرضه می شود که دارای گارانتی، ضمانت نامه و خدمات پس از فروش است که در تولید آن از بهترین فناوری و تکنولوژی پیشرفته ای استفاده شده که آن را از سایر برندها متمایز می کند به همین دلیل ما در این مقاله از سری مقالات خانه بوش به ویژگی های برتر ظرفشویی بوش نسبت به سایر برندها خواهیم پرداخت پس در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید.


فهرست مطالب


راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش

انتخاب نوع و ظرفیت ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

  • رومیزی
  • ایستاده

ایستاده خود به دو دسته تقسیم می‌شوند : ۱-مبله  ۲-توکار.  این دو ازنظر ظرفیت و کارایی با هم برابر هستند تنها تفاوت در ظاهر آنها می‌باشد. به این صورت که ماشین های ظرفشویی توکار برخلاف مدل های مبله که در همه خانه ها می‌بینیم کاوری روی درب آن قرار ندارد تا شما بتوانید از چوب کابینت آشپزخانه خود بر روی آن استفاده کنید در این حالت شما وقتی وارد آشپزخانه می‌شوید فقط درب های کابینت خود را می‌بینید که این باعث می‌شود آشپزخانه شما بسیار ساده و مدرن به نظر برسد.

اما این موضوع کاملا سلیقه ای است که شما می خواهید یک ظرفشویی توکار را انتخاب کنید و یا مبله این موضوع کاملا به سلیقه و دیزاین آشپزخانه شما مربوط می‌شود. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های بوش هستید؟ آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید. اما اگر فضای کافی برای قرار دادن یک ظرفشویی ایستاده در آشپزخانه خود ندارد ماشین ظرفشویی رومیزی می‌تواند انتخاب بسیار مناسب تری برای شما محسوب شود.

1. ماشین ظرفشویی رومیزی بوش

اگر شما تنها زندگی می‌کنید و یا یک خانواده کوچک دو نفره هستید و رفت و آمد زیادی ندارید ماشین ظرفشویی رومیزی بوش می‌تواند کمک خوبی در آشپزخانه برای شما باشد تا بتوانید به صورت روزانه از آن استفاده کنید و ازنظر اقتصادی نیز برای شما کاملا مقرون به صرفه است.

فضای کم و جابجایی آسان:

اما یکی دیگر از مزیت های ماشین ظرفشویی رومیزی این است که فضای بسیار کمی از آشپزخانه شما را اشغال می‌کند و شما می‌توانید آن را روی کابینت آشپزخانه خود قرار دهید اما اگر دوست ندارید آن را بر روی کابینت قرار دهید می‌توانید زمان ساختن کابینت فضایی برای قرار دادن آن داخل کابینت در نظر بگیرید و زیر آن نیز یک کشو قرار دهید تا بتوانید به این صورت از فضای زیر آن نیز استفاده کنید، فقط دقت داشته باشید که در این حالت دور دستگاه ۲ سانتی متر آزاد باشد تا هوا بتواند گردش داشته باشد؛ اما اگر در خانه رفت و آمد دارید و میخواهید.

 ظرفشویی رومیزی بوش

درمواقعی که مهمان درخانه دارید نیز از آن استفاده کنید و فضای کافی برای قرار دادن یک ظرفشویی بزرگ در آشپزخانه دارید و هزینه آن برای شما مشکلی ندارد به شما یک ماشین ظرفشویی مبله با قابلیت نیم شور را پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

  بهترین برند ماشین لباسشویی چیست؟ + آیا ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

قرص یا ژل شستشوی برای ماشین ظرفشویی رومیزی؟

فقط دقت داشته باشید زمانی که از ماشین ظرفشویی رومیزی در منزل خود استفاده می‌کنید بهتر است بجای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی از ژل ظرفشویی استفاده کنید چراکه میزان مواد شوینده در یک قرص برای یک ظرفشویی مبله در نظر گرفته شده است و استفاده از آن در ماشین ظرفشویی رومیزی علاوه بر اینکه ازنظر اقتصادی اصلا برای شما مقرون به صرفه نخواهد بود بلکه به دلیل زیاد بودن مواد شوینده می‌تواند ظرف های شما را لیز کند اما زمانی که از ژل ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید شما می‌توانید ژل را بر اساس حجم و تعداد ظروف خود به میزان لازم استفاده کنید.

2. ماشین ظرفشویی ایستاده بوش

همانطور که بالاتر نیز به آن اشاره کردیم ماشین های ظرفشویی ایستاده به دو دسته مبله و توکار تقسیم می‌شوند که به سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه شما بستگی دارد اما چیزی که باید در اینجا به آن دقت کنیم:

  • ظرفیت
  • تعداد سبد
  • برنامه های شستشو
  • امکانات دستگاه
ظرفشویی ایستاده بوش

اولین چیزی که زمان خرید ماشین ظرفشویی بوش نظر افراد را به خود جلب می‌کند ظرفیت ۱۲، ۱۳ و ۱۴ نفره است که به شما پیشنهاد می‌کنیم خیلی به این موضوع توجه نکنید به دلیل اینکه شرکت های تولید کننده می‌دانند این عدد ازنظر روانی تأثیر زیادی بر روی خریدار دارد به همین خاطر سعی می‌کنند با اضافه کردن یک قسمت کوچک به سبد مثلا برای قرار دادن فنجان های قهوه ظرفیت عددی آن را بیشتر نشان دهند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های بوش هستید؟ آیا با جدیدترین لباسشویی های سامسونگ آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

تعداد سبدهای ظرفشویی بوش

اما توجه داشته باشید فضای داخل تمام ماشین های ظرفشویی یکسان است و مهم ترین مسئله تعداد سبد در ماشین ظرفشویی است که می‌تواند ۲ سبد و یا ۳ سبد باشد، فقط تفاوت در تعداد سبد در آنها است که البته هر کدام نیز مزایا و معایب خود را دارند.

1- ماشین ظرفشویی دوسبد

به این صورت که در مدل های دوطبقه سبد قاشق و چنگال در سبد پایین قرار دارد مزیت این سبد کوچک در سبد پایین این است که قرار دادن قاشق و چنگال ها در آن بسیار آسان است و زمان کمتری را از شما می گیرد و مزیت دیگر آن این است که سبد میانی که در ماشین ظرفشویی بوش قابلیت تنظیم ارتفاع دارد شما می‌توانید ارتفاع بیشتری در هر دو طبقه داشته باشید؛ اما اگر بخواهیم به معایب آن اشاره داشته باشیم توجه کنید که سبد قاشق و چنگال که در طبقه اول قرار می گیرد قسمتی از فضای این طبقه را اشغال می‌کند که می‌توان گفت این سبد حدوداً فضای چهار تا پنج پشقاب را در این طبقه اشغال می‌کند؛

2- ماشین ظرفشویی سه سبد

اما در مدل های ماشین ظرفشویی بوش که ۳ طبقه دارد سبد قاشق و چنگال در طبقه پایین برداشته شده و به صورت یک طبقه در بالای ماشین ظرفشویی قرار گرفته است تا دیگر فضایی از طبقه پایین اشغال نشود اما در کنار این مزیت این طراحی نیز مشکلات و معایب خود را دارد اول اینکه شما باید قاشق و چنگال های خود را به صورت مرتب در طبقه بالا بچینید در غیر این صورت خوب شسته نمی‌شود و اگر آدم کم حوصله ای هستید به شما همان مدلهای دو سبد را پیشنهاد می‌کنیم.

  راهنما خرید چای ساز بوش + معرفی مدل‌های محبوب

اما مشکل دوم این است که چون طبقه سوم قسمتی از فضای بالای ماشین ظرفشویی را اشغال کرده است فضای کمتری برای دو طبقه پایین وجود دارد حال اگر بخواهید قابلمه بزرگ و یاماهیتابه را در سبد پایین قرار دهید شما مجبور خواهید بود با بالا بردن طبقه دوم فضای بیشتری به سبد پایین دهید و این باعث می‌شود ارتفاع طبقه میانی کمتر شود در این صورت شما فقط ظروفی با ارتفاع یک پیش دستی را می‌توانید داخل سبد میانی قرار دهید.

این معایب و مزایای ماشین های ظرفشویی ۲ سبد و ۳ سبد بود حال می‌بینید که شما با دانستن همین اطلاعات که تا همین جا بدست آوردیم می‌توانیم انتخاب بهتری داشته باشیم اما از اینجا به بعد خیلی مهم تر خواهد بود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

سری های مختلف ظرفشویی بوش

شرکت بوش در کل محصولات خود را به چند گروه تقسیم کرده است که تحت عنوان سری معرفی می شوند که در هر سری مدل های بسیار متعددی وجود دارد که ازنظر مشخصات فنی در یک سطح قرار دارند اما تنها تفاوتی که بین مدل های مختلف در یک سری وجود دارد امکانات و تعداد برنامه های شستشو می باشد که در اینجا قصد داریم نگاه کوتاهی بر مشخصات هر سری داشته باشیم.

اما قبل از هر چیزی توجه داشته باشید که تمام مدل ها از پایین ترین مدل ماشین ظرفشویی بوش تا آخرین مدل ازنظر کیفیت و طول عمر در یک سطح قرار دارند بازهم تأکید می کنیم تنها تفاوت بین مدل ها امکانات و برنامه های شستشو در آنها می باشد که بهتر است بر اساس نیاز شما باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید و برای شما مفید باشد.

برنامه های شستشو ظرفشویی بوش

بعد از انتخاب نوع و ظرفیت یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان خرید ماشین ظرفشویی به آن دقت زیادی داشته باشید برنامه های شستشو می‌باشد که ما در اینجا سعی می‌کنیم به چند تا از آنها اشاره کنیم که می‌تواند به انتخاب شما کمک کند فقط دقت داشته باشد هر کدام از برنامه های شستشو که به دستگاه اضافه می‌شودمی‌تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت ماشین ظرفشویی داشته باشد که ممکن است کارایی زیادی برای شما نداشته باشد و یا شاید در برخی از مواقع ما به دلیل ندانستن عملکرد آن برنامه نمی‌توانید از آن استفاده کنیم پس بهتر است این قسمت را با دقت مطالعه نمایید تا هم بتواند به انتخاب شما کمک کند و هم با نحوه عملکرد و استفاده درست برنامه های شستشو آشنا شوید تا در آینده بتوانید به درستی از آنها استفاده کنید.

1- برنامه نیم شور یا همان Half Load ماشین ظرفشویی بوش

برنامه شستشو Half Load امکان استفاده از نصف ظرفیت ماشین ظرفشویی را به شما می دهد که شما می‌توانید با قرار دادن ظروف خود در سبد پایین ماشین آن را روشن کنید و دیگر لازم نیست منتظر پر شدن ظرفیت دستگاه بمانید، به همین خاطر اگر یک خانواده کم جمعیت هستید که حتی یک ماشین ظرفشویی رومیزی می‌تواند جوابگوی نیاز شما باشد.

ماشین ظرفشویی بوش

اما ازنظر فضا و مالی مشکلی ندارید و دوست دارید حتی زمانی که مهمان نیز در منزل دارید از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم مدلی را تهیه کنید که برنامه نیمشوریا همان Half Load را داشته باشد تا شما بتوانید هم به صورت روزانه از آن استفاده کنید و هم زمانی که مهمان در منزل دارید.

  خرید میز ناهار خوری

2- برنامه Vario Speed ​​Plus ماشین ظرفشویی بوش

یکی دیگر از برنامه هایی که شاید وجود آن برای بعضی از افراد در ماشین ظرفشویی مهم باشد و تمایل داشته باشند آن را داشته باشند برنامه Vario Speed  می‌باشد، شما می‌توانید با اضافه کردن این برنامه به برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی بوش تا 60 درصد زمان شستشو را کاهش دهید. در بعضی از مواقع ممکن است شما مهمان در منزل داشته باشید و بخواهید ظروف شما خیلی سریع شسته شود تا بتوانید از ظروف خود داخل ماشین ظرفشویی استفاده کنید و یا یکسری ظروف دیگر را داخل ماشین برای شستن قرار دهید می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

اما توجه داشته باشید که استفاده از این برنامه می‌تواند 60 درصد زمان شستشو را کاهش دهد اما در مقابل چیزی حدود 20 درصد میزان مصرف انرژی افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که برنامهVario Speed فقط زمان شستشو را کاهش می دهد یعنی تاثیری بر عملکرد برنامه شستشویی که شما انتخاب کرده اید ندارد و هیچ ارتباطی با برنامه هایی مانند Quick Wash و یا Turbo Speed 20min ندارد.

3- برنامه شستشوی Intensive zone ماشین ظرفشویی بوش

امکانات Intensive zone می‌تواند ظروف بزرگ مانند تابه و قابلمه را برای شما بشورد، عملکرد این برنامه شستشو به این صورت است که ماشین ظرفشویی بوش برای شستن ظروف بزرگ مانند قابلمه و ماهیتابه از دما و فشار بالای آب استفاده می‌کند.

ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شستشوی بسیار زیادی وجود دارد که هرکدام از آنها عملکرد مختص به خود را دارند و می‌توانند مزایای مختص به خود را برای شما داشته باشند، مانندبرنامه شستشوی Night Program،ECO،Pre Rinse،Quick Wash،Perfect Dry،Turbo Speed 20min و برنامه های مختلف Auto که شما باید بنا به احتیاج خود ماشین ظرفشویی خود را انتخاب وخریداری کنید.

مزایای استفاده از ظرفشویی بوش چیست؟

امروزه با گسترش فناوری استفاده از ماشین ظرفشویی بوش در منازل، مراکز اداری و خدماتی همچون بیمارستان، هتل رستوران و … کمک شایانی به بهبود زندگی بشر و راحتی شستشو در سریع ترین زمان نموده است طوریکه کارها با سهولت و پاکیزگی بیشتری انجام می شوند بدون آنکه فرد خود را درگیر و وقت خود را تلف کند، دیگر مثل زمان گذشته نیست که مادربزرگ ها یا مادر خود را به هنگام مهمانی درگیر شستن ظروف کنند چرا که امروزه خیلی راحت با چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش ظرفها به صورت اتوماتیک و خودکار تمیز می شوند که دارای چندین قفسه بسته به نوع ظرفیت برای قرار دادن انواع بشقاب، قاشق، چنگال و … است که علاوه بر کارایی زیبایی در طراحی دکوراسیون را برای شما به ارمغان می آورد که از مزایای ماشین ظرفشویی بوش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1. صرفه جویی در وقت

یکی از مهمترین مزایای استفاده از ظرفشویی بوش صرفه جویی در وقت و زمان در دنیایی است که افراد با انواع گرفتاری دسته و پنجه نرم می کنند و وقت کافی برای سایر امور ندارند، با توجه به زندگی صنعتی و شاغل بودن هر دو عضو خانواده یعنی پدر و مادر که معمولاً شب در کنار فرزند خود دور یک میز می نشینند شستن ظروف فرصت با هم بودن را از آنها می گیرد و آنها را از یکدیگر دور می کند که در این میان استفاده از ماشین ظرفشویی سبب صرفه جویی در زمان برای لذت بردن در کنار خانواده می شود که بسیار حائز اهمیت است .

حال فرض کنید همسر شما از صبح تا شب سر کار است و وقتی هم به خانه می آید دوست دارد وقت خود را در کنار همسرش سپری کند که اگر شما وقت کافی برای نشستن کنار او را نداشته باشید زندگیتان رو به سردی می رود بنابراین پس از صرف غذا وقت خود را با همسرتان سپری و با هم به تماشای فیلم، سریال و … بپردازید و شستن ظروف را به ماشین شستشو بسپارید.

  همه چیز درباره قابلمه های گرانیتی + معرفی قابلمه های تکی لایف اسمایل

توجه داشته باشید که بسیاری از رستوران ها، دانشگاه ها برای سرویس دهی به موقع از ظرفشویی استفاده می کنند که استفاده از ظرفشویی شما را بی نیاز از خرج اضافی برای استخدام کارگر می کند و نیروی کاری شما را تا حدود زیادی کاهش می دهد و برایتان صرفه اقتصادی با سرعت عمل بالا را به همراه دارد.

2. صرفه جویی در مصرف آب

تکنولوژی به کار رفته در ظرفشویی بوش به گونه ای است که میزان آب مصرفی شما را به هنگام شستشوی ظروف نسبت به روش سنتی و دستی تا حدود زیادی کاهش می دهد چرا که مصرف آب کمتری دارد و با توجه به کم آبی استفاده از این محصول کمک شایانی به استفاده درست و بهینه از آب مصرفی می کند؛ همانطور که می دانید میزان مصرف سرانه آب در ایران بسیار بالاست پس همگام با تکنولوژی از مصرف بی رویه آب خودداری کنید و از سوی دیگر بهای آب مصرفی کمتری نیز پرداخت کنید.

3. شستشوی تمیز ظروف با ماشین ظرفشویی بوش

بسیاری از افراد بر این باورند که ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمی شوید ولی این باور کاملاً غلطی است چرا که شستشوی ظروف با ظرفشویی بوش سبب تمیزی بیشتر ظروف نسبت به حالت دستی می شود که از دلایل آن می توان به دمای بالای مخزن ظرفشویی اشاره نمود که در بیشتر اوقات به دمای 70 درجه سانتی گراد می رسد و تمامی میکروب ها و باکتری ها را از بین می برد، از سوی دیگر تکنولوژی به کار رفته در ظرفشویی بوش ظروف را ضدعفونی می کند. بنابراین اگر می خواهید ظروف تمیز، ضدعفونی شده و عاری از میکروب و باکتری داشته باشید بهتر است از ظرفشویی بوش برای شستن ظروف استفاده کنید.

4. بهداشتی بودن

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد به خصوص بانوان ترجیح می دهند ظروف خود را به صورت دستی و سنتی بشویند این است که اعتقاد دارند دستگاه های شستشوی ظروف بهداشتی نیستند و این در حالی است که شستشوی ظروف در این دستگاه ها به خصوص ظرفشویی بوش به صورت کاملاً بهداشتی انجام می شود چرا که تمامی استاندارهای جهانی را داراست.

ماشین ظرفشویی بوش

به این نکته در شستن ظروف در حالت دستی توجه کنید که اسکاچ یا ابرهای شستشوی ظروف پس از مدتی جاذب باکتری و آلودگی می شوند که این آلودگی را به ظروف شما منتقل می کنند بنابراین با یک خرید مطمئن برای همیشه خود را از شستن ظروف خلاص کنید.

  راهنمای خرید بهترین تلویزیون Samsung + بررسی قابلیت Object Tracking Sound یا OTS در تلویزیون سامسونگ

5. برنامه های متعدد شستشو

از ویژگی های برتر ظرفشویی بوش نسبت به سایر برندها داشتن برنامه های متعدد برای شستشو است که صرفه جویی در وقت و زمان را به دنبال دارد طوریکه دارای چندین برنامه شستشو است که از آن جمله می توان به برنامه شستشو کودک برای شستن ظروف کودک اشاره نمود که با دمای بالایی ظروف کودک را مورد شستشو قرار می دهد طوریکه ظروف را علاوه بر تمیز کردن ضدعفونی نیز می کند که دارای برنامه شستشوی اقتصادی و … نیز است.

6. ظرفیت های مختلف ماشین ظرفشویی بوش

شما بسته به نوع جمعیت خانواده و همچنین مهمانی ها و دورهمی هایی که برگزار می کنید می توانید از ظرفشویی بوش در ظرفیت های مختلف 10،12،14،24 ،8 نفره و …. استفاده کنید.

7. تنظیم ارتفاع قفسه ها

در ظرفشویی بوش این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید ارتفاع قفسه ها را خودتان تنظیم و بسته به نوع ظروف ارتفاع آنها را کم و زیاد کنید، توجه داشته باشید که ظرفشویی بوش در برنامه های شستشویی خود قابلیت استفاده از نصف ظرفیت ظرفشویی را به هنگام شستشو به شما می دهد که اگر ظروف شما کم است می توانید از این برنامه برای شستشو استفاده و فقط از بخشی از ظرفیت ظرفشویی بوش استفاده کنید.

8. مدلهای مختلف ظرفشویی بوش

ظرفشویی بوش علاوه بر تنوع سایز مدلهای مختلفی نیز دارد که شما بسته به سلیقه و بودجه خود می توانید یکی از مدل ها را انتخاب و خرید خود را از خانه بوش نمایندگی رسمی این شرکت انجام دهید.

9. قیمت ظرفشویی بوش

قیمت ظرفشویی بوش یکی دیگر از نکات مهم به هنگام خرید به شمار می رود که نسبت به امکانات و آپشن هایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است که دارای گارانتی و ضمانت نامه رسمی است که در صورت خرابی و نقص فنی می توانید از این خدمات به صورت کاملاً رایگان استفاده کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید ظرفشویی بوش آشنا شدید. همچنین از مزایاس استفاده از آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

زمان شستشوی ظروف بسیار طولانی است. مشکل چیست؟

شاید مدلی باشد که حالت پیش گرمایش آب دارد. اگر چنین باشد، و اگر آب ورودی به دستگاه سرد باشد، حتی ممکن است تا نیم ساعت طول بکشد تا آب گرم شود. برای اجتناب از این انتظار، دمای آب ورودی را قبل از روشن نمودن دستگاه افزایش دهید. این یعنی از قبل شیر سینک ظرف‌شویی را باز کنید تا آب گرم از شیر آب سرازیر شود. یا دمای آب گرم کل خانه را از آب گرم‌کن افزایش دهید. هشدار! برای کاهش ریسک سوختگی، دمای آب را بالاتر از ۱۲۰ درجه فارنهایت (۴۸ درجه سلسیوس) تنظیم نکنید.

ظرفشویی های بوش اصل ساخت کجاست؟

ظرفشویی های بوش ساخت المان و ساخت ترکیه می باشد.معمولا مدل های موجود ساخت آلمان ، اسپانیا و ترکیه و مدل های قدیمی تر مونتاژ ترکیه هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا